Kezdőoldal » Otthon » Kert » Évelő édes zöldhagymát szeretn...

Évelő édes zöldhagymát szeretnék ültetni, - hol kaphatnék hozzá dughagymát vagy magot?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban tele volt a kertünk vele, pedig soha nem ültettük, magától nőtt. Vastag szárú volt, - majdnem olyan,mint ma a póréhagyma, - gyerekként imádtuk, mert nem volt erős hagyma íze, inkább édes volt. Sajnos kihalt a kertünkből. (Nem azonos a Sarjadék-hagymával, mert azt már kipróbáltam.)

#édes-zöldhagyma-ültetése
2019. febr. 23. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehetett.

A sarjadékhagymának (a magot hozó típusnak) vannak különböző fajtái, és némelyik édes, némelyik meg csípős, hogy alig lehet megenni (sajnos, nekem is ilyenem van).

Én is arra készülök, hogy kipróbálok különböző vetőmagcégek által árultakat, és hátha valamelyik jó lesz.

2019. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most újra vettünk sarjadék-hagyma dughagymát. Hogyan ültessem el? - mert tavaly ki se jött.
2019. febr. 23. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:

A tavalyi is dughagyma volt? Akkor annak valami komoly baja lehetett, vagy fél méter földet húztál rá.

Két fajtája van a sarjhagymának, az egyik a bulbilis, aminek a tetején fejlődnek a kicsi hagymák, mag helyett. Nekem ez régen volt, úgy emlékszem, ez nem volt erős. Sajnos, nagyon lassan szaporítható, nem is sarjadzik olyan erősen, meg kevés kis hagymát hoz. A másik fajta rendes magot hoz, mint a vöröshagyma, ennek a magjait lehet csomagban venni. Ebből nem lehet dughagymát vásárolni, hanem csak töveket, mert nem húzódik vissza úgy a hagymája.

Melyikről is van szó akkor?

2019. febr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom a fajta nevét, - de amit most vettünk, azok pici dughagyma kinézetűek. Áztassam be, vagy egyből kiültethetem, vagy ládába ültessem először? Hogyan jó neki?
2019. febr. 24. 03:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor az a bulbilis változat lesz:

[link]

Úgy emlékszem, az nem volt csípős.

Hátránya, hogy egy magszáron nem 500 magot hoz, mint a másik, hanem 2-10 kis hagymát (bulbilit), így elég nehézkes az elszaporítása.

Nem kell vele semmit csinálni, már nyugodtan menetnek ki a kertbe. Húzol egy kis árkot a kapával, és mehetnek az aprók 5 cm-re, a nagyok (1 cm-esek) 10-re. Legfeljebb 5x annyi földdel takard őket, mint amekkora a kis hagymák átmérője. Ha túl sűrűn kelnek, akkor szét lehet palántázni a nyár vége felé, amikor már lelassul a növekedésük.

Ne tedd őket fa alá vagy túl közel nagy növényhez, se épület állandó árnyékába.

2019. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, azt elárulod, hol vetted? Piacon? Melyiken?
2019. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A TESCO-ban vettük, " Télálló, zsenge dughagyma" felirattal.
2019. febr. 26. 09:53
 8/10 A kérdező kommentje:
A Soroksári úti Tescoban, fél kilós kiszerelésben 439,-Ft volt, " Hagymaszaporítóanyag"címmel a tescos újságban.
2019. febr. 26. 10:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, az lehet, hogy sima vöröshagyma, csak a télálló típus.

(Nem találtam a katalógusban.)

2019. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
...pedig a katalógusból írtam ki...de már kidobtuk, nem találom.
2019. febr. 27. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!