Kezdőoldal » Otthon » Kert » A trapézlemezből készült...

A trapézlemezből készült kerítés esőben nem hangos? Van valamilyen hátránya?

Figyelt kérdés
Tetőként alkalmazva már láttam és esőben nagyon hangos volt, ahogy kopácsolt rajta, főleg jégesőben (de ugye a kerítésnél függőlegesen állna). Ha pl. fúj a szél és az esőt "ráveri" a lemez kerítésre az is hangos. Vagy ez kerítésnél nem jellemző már?

2019. márc. 1. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Jégesőben minden hangos .Ha jól van a födém szigetelve ,egy hangot sem hallani esőben .A keritésed meg gondolom házon kívül van,az eső cseppek meg érintőlegesen érintik .

A hátrány az,hogy nem éppen olcsó.

Vegyél drót hálót,az nem zajos ,ha viz cseppek érik,még szélben sem .

2019. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Egy évben kb kétszer van jégeső M.országon.

Hogy a jég vízszintesen is essen, még ennél is ritkább.

De az, hogy valaki úgy válasszon kerítést, hogy milyen hangja van egy kerítésnek vízszintesen eső jégesőben, még ezeknél is sokkalta ritkább.

:)

2019. márc. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kerítésnél ez nem okoz problémát szerintem, mivel ugye függőlegesen van, a szomszédomnál is ilyen van én még nem is figyeltem fel erre hogy hangos lenne, tetőként alkalmazva tényleg elég hangos :)
2019. márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mifelénk már több szomszédnál is láttam ilyen kerítést.

Az egyik legesztétikusabb és legolcsóbb(!) -nem átlátható- kerítésfajta.

Hiszen sem szakember nem kell a megépítéséhez, sem további karbantartást sem igényel.

[link]

2019. márc. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A lényeg az lenne, hogy ne lássanak át rajta és az utcáról nézve azért szépen is nézzen ki. Borovifenyő és trapézlemez kerítés között akarok választani. A trapézlemez kerítéseknél a fa hatású (diófa) elég szépnek tűnik.

-Aki írta, hogy jégesőben minden hangos, annak azért elmondanám, hogy nem mindegy, ha valami tompa/halk puffanásokat ad ki pl. a fánál vagy hangos csörömpölést egy sima esőben is mint amikor a lemezt tetőfedésre használják.-

Egyébként ebben reménykednék, hogy mint függőleges kerítésnél nincs ilyen probléma.

Az ár nálunk úgy néz ki, hogy (kerekítve) a fa kerítés teljes ára 150.000Ft lenne, ugyanígy trapézlemezből készülve 100.000Ft.

2019. márc. 2. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Tetőre is fel lehet húzni sok csavarral rugalmatlan rétegre, hogy kint is relative csak pufog (nyilván nem vetekszik egyik okosabb megoldás zajával sem, de nem ordít legalább). Kerítésen is átgondoltság kérdése, hogy becsapva se zengjen nagyon.
2019. márc. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

A fa kerítésnél azt se felejtsd el hozzászámolni, hogy kb 2-3 évente lehet lecsiszolni és átfesteni. Az is pár tízezer Ft.

(A szomszédom éppen a minap mesélte, hogy idén hetedszer festi át a széldeszka kerítését, mert a festék UV állósága nulla.)

2019. márc. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én arra lennék kíváncsi, hogy a trapézlemez kerítésekről mi a vélemény... időtállóság, stabilitás, UV ellenállás-fakulás.
2019. márc. 4. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!