Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehet a rotának?

TakácsOrsolya kérdése:

Mi baja lehet a rotának?

Figyelt kérdés
Van egy honda cv160 as rotánk. De nem indul. Az olajszinttől kezdve, a gyertyáig mindent ellenőrizem. De sehol sehol találom a hibát. Mi lehet a gond?
2019. márc. 3. 11:17
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Az hogy az évi első indítás nehézkes szokott lenni. Gyertya kicsavar három cent benzin a hengerbe. Gyertya vissza és próbál. Aztán ezt lehet ismételni kell egyszer kétszer.
2019. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cseréljél bent benzint is .
2019. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem sok az a 3 cent? Én 1-et se mertem még beletenni egyszerre.

Ismerősöm a féktisztító spray-re esküszik, nehéz indításnál.

Benzincsap meg van nyitva? Gyertya nedves?

Első indításnál legyen tele a tank, vagy legalább kétharmadig.

Mielőtt bármit próbálnál, szerintem érdemes megpróbálni, hogy egy pillanatra orra állítod a gépet (függőlegesre), vagy esetleg túl is billenteni, ez az egyszerű dolog is csodákra képes néha. Tényleg csak egy pillanatra, mert folyni fog belőle a benzin így felállítva.

Ha a benzin esetleg megvan már egy éves benne, akkor érdemes lecserélni. Biztos fogják itt írni neked, hogy már a két hónapos benzin se jó, de nekem van vagy 10 benzines kisgépem, és féléves vagy régebbi benzinnel is mindig indulnak rendesen. 1 év azért már határeset.

2019. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem sok a 3 cent.kb ennyi szoktam. Ha többet sikerül véletlen mert nem méregetem akkor húzok a berántón mielőtt beteszem a gyertyát.
2019. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a beleöntött benzintől beindul,de le is áll,akkor a karbi tűszelep leragadt,letapadt membrán,vagy dugulás az üzemanyag rendszerbe,hanem indul így sem,akkor gyújtás hiba.

Ilyen egyszerű megkeresni,hogy melyik részén keresd a hibát.

A benzin helyett használható a féktisztító a légszűrő helyén befújva,de ebből nagyon keveset,mert ha nagyon sok,akkor repülhet a hengerfej.

2019. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elösször kezd friss benzinnel. S karburátorból is engedd le.
2019. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Ki fogjuk próbálni.
2019. márc. 5. 08:55
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs szikra. :( Egyre rosszabb.
2019. márc. 5. 18:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyúlj bele a gyertyapipába és indítsd.Ha ráz,akkor rossz a gyertya.Nehogy!

Vedd ki a gyertyát és próbáld meg másik,lehetőleg új gyertyával,vagy ha ez nincs,akkor lecsavarni a pipát a kábelről és a kábel végét közel tenni a hengerhez és úgy ellenőrizni gyújtáson.Ha most sötétben csinálod,akkor még azt is kiderítheted,hogy nem e húz át valahol.Ha nem látsz áthúzást akkor inkább szerelő, ha nincs szikra.Vagy még a burkolatok levétele után nézd át,hogy minden vezeték a helyén van e.Ha valahol letestel ,akkor sincs szikra.Ez igaz a leállító kapcsolóra is,mert slusszolja,testeli a gyújtást és úgy állítja le.

2019. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!