Kezdőoldal » Otthon » Kert » Füvet mikor kell gyomirtózni?

Füvet mikor kell gyomirtózni?

Figyelt kérdés
Kétszikűek elleni gyomirtóval szeretném leszórni. Illetve a tujáktól mennyi távolságot kell tartani hogy azok ne pusztuljanak ki. Továbbá a mohásodás ellen mit lehet tenni?

2019. márc. 5. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem írod, hogy milyen típusú szert akarsz használni, legalább a nevét írd le, hogy utána lehessen nézni.

Mohásodás ellen azt lehet tenni, hogy meg kell szüntetni az okok valamelyikét.

Az árnyékot nyilván nem tudod, egy meglévő gyep esetén a talajtömörségen se nagyon tudsz változtatni. Egy gyepszellőztetés jót tehet.

A talajod valószínűleg nagyon savanyú. Ha ez bebizonyosodik, akkor meszezéssel lehet növelni a pH-t.

Lehet kapni kertészeti üzletekben mohairtó szert.

Ha nem elég szép egyébként se a gyeped, akkor mohairtó műtrágyát kell venned.

2019. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, szert még nem tudom mi lenne a legjobb. Ezért nem írtam, viszont a fő kérdés az, hogy ha le gyomirtózom is akármivel a tujákat nem nyírom-e ki, mennyit kell kihagyni a tujánál fél méter 1 méter?
2019. márc. 6. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

De levélre permetezhetőt akarsz egyáltalán, vagy granulátumot?

Permetezhető esetén az az egy a lényeg, hogy ne vigye rá a szél a tujára. Ha nem fúj a szél, és kis nyomáson permetezed, hogy ne porlasszon annyira, teljesen közel tartva a földhöz, akkor 10 centire a tujától is szórhatsz.

Egy fiatal tujának a legalja is teljesen zöld, egy öregnek meg ott már kevés a levele, ha van egyáltalán, azaz kevésbé veszélyes a helyzet.

Amikor távolabbi helyen szórod, akkor meg tudod nézni, hogy merre fúj a szél, ha fúj, és akkor a tuja egyik oldalán teljesen közel mehetsz, a másik oldalon viszont kellhet egy métert is tartani, ahonnan rá tudja vinni a szél.

2019. márc. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a permetre gondoltam, a tuja egyik oldalán kell csak szórni egyébként mert a tuja másik oldalán a kerítés van Fiatal a tuja tavaly előtt lett ültetve. A granulátum elég jó, vagy hatékony. Láttam olyat a neten ami moha és gyomirtó granulátum.
2019. márc. 8. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak egyik oldalon kell permetezni, akkor megvárod, hogy megfelelő irányba fújjon a szél. És persze, ne erősen. De egy kis lengedezés mindig szokott lenni tavasszal.
2019. márc. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!