Kezdőoldal » Otthon » Kert » S. O. S.! Eldőlt a diffenbachi...

S. O. S.! Eldőlt a diffenbachiàm, magas volt már nagyon, eltört. Vízbe àllítottam, van esély, hogy kigyökerezzen?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Van.


A szárát felvágod 10cm darabokra, vízbeteszed és új hajtást hoz. Később átülteted cserépbe.

2019. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehàt az egész, kb 150 cm növényt vízbe àllítottam, kivittem a műhelybe, lehet hideg lesz még neki kint?

Nagyon szomorú lennék ha ennek nyekk, méf nagymamàtól kaptuk.

Pàrom azt mondja, így nem fog kigyökerezni, hanem vàgjunk le belőle (Google) és úgy gyökereztessük.

2019. márc. 10. 13:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

jól mondja.

Kint hideg lesz. Beföttes üvegben lehet győkereztetni.

A hosszú szárt, rövidebbrevágva is meg lehet próbálni.

2019. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Nem tudom mekkoràra vàgjam le, vagy csinàljam azt, hogy 10 cm darabokra vàgjam?

2019. márc. 10. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb 60-70 centisre vágd a tetejét, ennél hosszabbra nem érdemes. Az alsó leveleket így is le kell vágni tőben, mert mindenképp leszáradnak, tehát jobb, ha már te egyből levágod.

A maradék szárat meg 10 centisre darabolva szintén ki tudod gyökereztetni. Már, amennyivel tudsz mit kezdeni, egy erdő biztos nem fér el a lakásban.

Nagyon könnyű gyökereztetni, ez a bevett módszer a plafont elérő dieffenbachiák esetében.

Fontos: a szobában, melegben legyen, mert hidegben nem gyökerezik.

Még fontosabb: vigyázz, hogy a kezedre ne menjen a leve, mert éget. És a szemedhez ne érj utána a kezeddel, mert ki fogsz ugrani a csukott ablakon. Ha a szádba jutna a leve, az meg légzésbénulást okozna... Egyszer kidobtam a maradék szárakat a komposztra, két tyúk egyből rácsapott a kigyöngyöző nedvre. Hiába vettem el előlük azonnal, az egyik másnapra, a másik harmadnapra megdöglött.

Szóval, fogdosás után kézmosás szappannal.

2019. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A leveleket is tartalmazó felső részen (fejdugvány) a legalsó levél alatt kb. 20 cm-re vágd keresztbe a szárat és ezt a fejdugvány tedd egy vízzel telt befőttes üvegbe úgy, hogy a leveleket nem tartalmazó szárrészből 10-15 cm legyen a víz alatt. Tedd az egészet világos helyre, de tűző nap ne érje és hagyd szobahőmérsékleten. Naponta ellenőrizd a vizet és zavarosodás esetén azonnal cseréld tiszta vízre. Kedvező esetben 2 héten belül megindul a gyökérképződés. Ha már 3-5 cm hosszú új gyökerek vannak, akkor beültethető laza, tőzeges közegbe. A megmaradt középső, kopasz hajtást 2-3 rügyes darabokra lehet vágni és pár órás szikkasztás után homokos/tőzeges közegre lehet fektetni, üveggel lefedni, ahol kihajtanak a rügyek és megindul a gyökérképződés is. Érdemes törődni a cserépben maradt gyökeres törzsdarabbal is, amit 1-2 arasz hosszúságúra visszavágunk, a közeget megfelelően nedvesen tartjuk és a legfelső rügyek kihajtanak.
2019. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így is jó, de én két dolgot máshogy csinálok: csak akkor ültetem be a fejdugványt, ha már 20 cm körüli gyökere van, mert így nem akkora probléma, ha elfelejtem, és kicsit kiszárad a földje. Valamint, a cserépben maradó törzset 3 centivel a föld felett vágom el, hogy szebb legyen az új törzs.
2019. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

Nem tudom mennyit fogunk beültetni, helyünk bőven van, bàr így is sok a növény a hàzban, nyàron meg kint, de szeretjük őket.

2019. márc. 13. 17:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Sikerült azóta életben tartani? Ugyanígy jártam most az enyémmel és annyira gyönyörű, hogy aggódok nehogy meghaljon itt nekem.
2021. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!