Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kedves! Szeretnék venni...

Kedves! Szeretnék venni kapálógépet. Melyik megbízható motor, és milyen gép?

Figyelt kérdés
Kertben telek kb 800m2 mérete,föld közepes keménysége. Motor honda,Briggs,EMAK melyik megbízható? Márka jó minősége Szentkirály? Vágy másik pl OLEO MAC.
2019. márc. 14. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Honda van már vagy 10 éve, csak jót tudok írni róla. Nem sok karbantartást igényel, mindig pöccre indul, jól dolgozik. A fűnyíróm is Honda, ez a márka (nekünk) bevált.
2019. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem oleo mac van évek óta, szintén semmi baja nem volt még.
2019. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Rk 04 Szentkirályi van a családban. Még nagyapám vette. Ez ugye a váz és hajtómű. Szerimtem 35-40 éve megvan. Semmi baja. A motor már a harmadik rajta. Briggs vagy Honda motor mindegy. Kiváló mindkettő.
2019. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Manapság szentkirályi (MTD) terméket még 1 benyelezett kapát sem vennék .Nagyon jó megkimélteket lehet venni,pl RK-02 seket.Mivel ezekhez minden alkatrész kapható,olcsón még egy erőtlent is érdemes megvenni.A felújitása fele annyi 1 új gépnek .Az első RK-02 sem 25 évet dolgozott kötött talajban ,nagyon sokat évente .2 éve akartam lecserélni újra .

Szerelőnél érdeklődtem milyet vegyek.Lebeszélt róla ,újjávarázsolta . Még a felébe sem került munkadijjal együtt,mint egy új .Veszel 1 újat,annak 27 % csak áfa .

Legalább ennyit rátesz a forgalmazó .

2019. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én Honda-fan vagyok, ezt szeretem. Könnyű berántani. De a Briggs is jó.

Az Oleo-Mac gyakorlatilag kínai, az olasz cég csak felmatricázza. Nem Kínába vitték a gyártást, hanem kiválasztottak egy echte kínai terméket, és azt árulják sajátjukként. Még csak pár éve van nálunk, de eddig jókat hallani róla. Nem tudom, 10 év múlva mi lesz a helyzet.

A magyar kapák közül szerintem jelenleg is legjobb a szentkirályi KF-04, mert mi más, ha nem ez. Ha szállítani is kell a kapát, akkor megvan az az előnye, hogy le lehet szedni a tetejét egy bilinccsel, és könnyebb betenni a kocsiba.

Az a baj a használtakkal, hogy ami még jó állapotban van, azt nagyon drágán adják, amit szerelni kell, az meg eszi a pénzt, és egyre újabb hibák jönnek elő, drága az alkatrész. Nagy szerencse és sok keresgélés kell hozzá, hogy tényleg olcsón vegyen jót az ember. Én már szívtam meg ezzel.

Mondjuk, 800 m2 nem sok, az nem teszi tönkre gyorsan a gépet.

2019. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves köszönöm szépen.
2019. márc. 15. 06:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak kapálni illetve munkaeszközöket (kivéve pótkocsi) vontatni kell, akkor a Szentkirályit ajánlom.

Faék egyszerűségű. Filléres alkatrészekkel. Ráadásul nem is nagyon kell hozzá.

Ekkora területhez a szentkirályi KF-Extra 875 vagy a 850-esét ajánlom. Ennél jobb gép már csak többszörös áron van.


Oleo mac, zongshen, ruris ezermás néven futó kínai kapa nagy előnye a sebesség váltó. Hátránya a hullámzó minőség. Lutri. Inkább csak kalandvágyból ajánlom. Akár csak a Misina, Marci, Rotalux gépeket.

2019. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
150 ezer Ft körül szeretnék venni kapálógépet, de melyiket márka megbízható kapálógép?
2019. márc. 19. 08:24
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ezt taglalta mindenki fentebb. Szentkirályi hajtómű Honda vagy Briggs motorral. Pl ha egy ilyet veszel biztos jó lesz. [link]
2019. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!