Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyőmulcs, virágföld és...

Fenyőmulcs, virágföld és műtrágya keverék jó megoldás?

Figyelt kérdés

Már fenyőmulcsba ültettem kaktuszokat nagyon nagyra nőttek nyáron folyamatosan virágoztak.

Gondoltam idén fele virágföld fele mulcs arányban kipróbálom így a muskátlikkal.

Mulcst talajtakarásra használják így ültető közegként infót nem igazán találni. Akinek van tapasztalata szívesen fogadom.



2019. márc. 16. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért van ez így, mert a fenyőmulcs (tudomásom szerint) más kémiai folyamatokkal együtt képes a nitrogént kiszívni a nitrogén jórészét a talajból. Mac a tetejére tennék mulcsot, hogy lassabban száradjon ki a föld.

Másrészt a kaktusznak más igényei vannak mint a muskátlinak. És kaktuszok közül is van különbség.


Ha nagyon szeretnéd, próbálj meg 1-2 cserepet ilyen vegyes verzióban, de ne kockáztass, maradj a hagyományos módszernél, aztán majd jövőre ha működik mehet mind így. Bár meglepődnék ha működne, azért kommentelj majd ide : )


Valamint a virágföldben van műtrágya is az első pár hónapra (legalább is Compo, Substrál, Florimo, Jóföld márkákban biztosan van műtrágya), míg a mulcs csak a vizet tartja meg. Tápoldattal vagy táprúddal pótolnád a tápanyag hiányát?


Egyébként virágföldet venni olcsóbb mint mulcsot, nem?

2019. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

40l fenyőmulcs 750ft obi legolcsóbb kategória, ami tényleg nagyon apróra van darálva nem díszítésre való mint a kéreg. Azt vettem még észre, hogy az orchidea föld szinte ugyanez.

Muskátli földdel elkeverve kipróbáltam 2 ládával kíváncsi leszek rá mennyire fejlődik. Majd tapasztalatot osztok.

Inkább tápoldatot használok.

2019. márc. 17. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!