Kezdőoldal » Otthon » Kert » Borostyánnak mekkora ágyás kell?

Borostyánnak mekkora ágyás kell?

Figyelt kérdés

Erős drótkerítésre szeretnénk borostyánt futtatni, de kérdés, hogy mekkora szegélykő sort hagyjunk a borostyánnak?


30 cm elég lehet neki?


a 30 cm két szegélykő közti rész lenne, ahová raknánk a borostyánt, egyik szegélykő a kerítés vonalában van, másik 30 cm-el bentebb, a telek közepe felé.


csak h. legyen egy elkülönített rész a borostyánnak (amúgy fű lenne a kert többi részébe, legalább lenne egy határvonal, nehogy elkezdjen vízszintesen terpeszkedni.



2019. márc. 19. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven elég, én lehet, hogy csak 15 centit hagynék (nagyon strapabíró növény, elég neki egy repedés a betonon).
2019. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Böven elég.
2019. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra készülj, hogy nem kicsit fogja tesztelni a drótkerítést. Nálam a 80as acél oszlopokat kapuszárnyastól elhúzta.
2019. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod mire vállalkozol. A mezőgazdászok is azt mondják,ez egy olyan "gyom" növény ,ahol ez felüti fejét,szinte lehetetlen kiírtani .Erőszakos,minden más növény kiírt a környezetében .A föld alatt kúsznak el távolabbra is a gyökerei .

Viaszos levelei miatt,még a gyomirtókra is alig reagál .

2019. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

280cm-es betonoszlopok, méterenként egymástól, 75 cm mélyen a föld alatt, 30kg beton öntve per oszlop (sarki részek döntött oszlopokkal erősítve, extra sok betonnal a lábazatnál).


horganyzott drótfonat a legvastagabb, ami volt, talán 2.5mm?


3 sornyi vezérdrót 3mm


csak elég erős lesz a borsotyán megtartásához. legalábbis remélem :D 1 éve tömörödik már.


télen-nyáron zöld, igénytelen növény, szomszédnak is az van hosszú évek óta.


rendszeresen vágva, karbantartva szerintem szép kerítés megoldás, de persze nyugodtan commenteljen bárki bármit, akármi infó hasznos lehet!


tudok országokról ahol tényleg gyomnak van nyilvántartva.


köszi

2019. márc. 19. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló naívitással álltam hozzá én is.

Kb öt éve szüntettem meg, mert mindent tönkre tett.

Pont így jártam a trombita folyandárral is.

Egyiket sem tudom véglegesen kiírtani azóta sem. A mai napig küzdök ellenük.

A trombita folyandár még a térkő között is feljön, messze-messze az eredeti helyétől is.


De hajrá.

2019. márc. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ez borostyán lenne, évente kb. 1-2 alkalommal kell vágni.
2019. márc. 25. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá!

Ne tartson vissza, hogy mi megpróbáltunk lebeszélni.

De majd jusson eszedbe, amikor pár év múlva már csukló vastagságú és mázsás súlyú lesz a kiírthatatlan és növényed.

(Meg a szomszédodnak is lesz persze teáltalad.)

2019. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szomszédnak is borostyán van hosszú évek óta.
2019. márc. 30. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!