Kezdőoldal » Otthon » Kert » Palántázásnál egy cserépbe...

Palántázásnál egy cserépbe egy magot kell tenni vagy többet? Kb. mekkora cserépben kellene palántázni? Sima műanyag pohár megfelel e célra pl. cukkini/spárgatök/patisszon esetében?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy Ti hogy szoktatok palántázni?


Az van írva a vetőmag csomagolására, hogy gyorsabban terem, ha cserépben előnevelem április elejétől a patisszon/spárgatök/cukkini növényeket.


Azért kérdezem, hogy egy cserépbe egy magot kell-e tenni, mert egy tasakban kb. 70db mag van és 70db palánta kicsit sok lenne.

A tasak tartalma elvileg 10-15 fészek ültetésére elegendő.



2019. márc. 24. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ültess mondjuk hármat, abból kettő biztosan kinő és az egészségesebbet meghagyod.

Ha viszont van rá lehetőséged, műanyagpoharakba vess egyenként és akkor nem kell válogatnod, vagy vegyél ültetőtálcát/propagátort, az a legjobb. Én chilipaprikákat termesztek, fűtött propagátort használok mivel én januárban vetek.

2019. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fészkes magvetésnél is azt ajánlják, hogy ha kikeltek, akkor a legerősebb csíranövényt kell csak meghagyni. Szobai palántázásnál úgyis minden kikel, tehát elég egy magot vetni, de persze ilyenkor elmarad a legerősebb meghagyása....
2019. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szobában nem tudsz tököt előnevelni. Próbáld ki, ha nem hiszed, pár szem mag nem túl drága.

Amúgy tejfeles nem elég neki, csak 1-2 hétig kelés utánig, amúgy legalább vajkrémes (negyed literes) kell.

1-2 hétre nincs értelme nevelni, nem lesz előbb termésed rajta, mint ha helybe veted május elsején, mert kiültetés után leáll a fejlődése. Fóliában 1 hónap, annak már van értelme. Bár ha kitart a meleg, akkor a kelés napján kiteszed szabadba, ott is fog fejlődni, csak a hideg éjszakákra kell bevinni őket.

Két szemet akkor szoktak egy edénybe tenni, ha valaki mindenképpen adott számú palántát akar. Ha minél többet szeretnél, akkor elég egyet, mert ahogy írják is, szobában 80-90 %-a ki szokott kelni a friss magoknak.

A tökfélék nem bírják a gyökér bolygatását, tehát nem szabad őket kiszedni a földből, vagy szétszedni két tövet, hanem csak elnyírni földszinten az egyik szárát, ha kettő kel, a másik gyökerei továbbra is segítenek egyben tartani a földlabdát.

2019. márc. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy helybe vetve én kettőt szoktam meghagyni a 3-ból, de ehhez megfelelő tőtáv kell.
2019. márc. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!