Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen mélyre kell (lett...

Milyen mélyre kell (lett volna) vetni a retket? (Hónapos, és jégcsap. )

Figyelt kérdés

Azt szoktam olvasni, hogy olyan 1,5-2 esetleg 3 centi földdel érdemes takarni, de jobb, ha minél fentebb van... De teljesen bizonytalan vagyok mégis.



Mi valójában a jobb neki?



Annyira nem sokszor vetettem még, hogy sikerült volna kitapasztalnom. Mintha a sekélyebb vetésnél jobban képződött volna a gyökér, de nem vagyok erről meggyőződve.


Viszont ami aggaszt, hogy pl jelenleg úgy néznek ki a növénykéim, hogy 3-4 centi magasak már és már a 3-4. levelek kezdenek képződni. De félek, hogy megdőlnek, megnyúlnak majd. Már most is, ha locsoláskor ügyetlenebb vagyok, és erősebben öntöm a vizet, akkor 1-2, már elfeküdt. Jó, a többség nem, szóval egyelőre elhanyagolható.

De mi lesz később.


A többségnél egyébként a föld felett nem csak a levél, hanem hosszan a rózsaszín vagy éppen fehér szár(gyökér) látszik ki.... NA MOST ENNEK NEM A FÖLD ALATT KELLENE ELHELYEZKEDNIE??????



Húzzak talán kis földet mellé? vagy mégis jó így, és túlaggódom?



2019. márc. 28. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, olyan gyorsan nő, hogy laza talajból sokszor kikandikál, de mint a neve is mutatja, nincs a földben valami sokat.
2019. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a megdőlésnek, megnyúlásnak semmi köze ahhoz, hogy milyen mélyre vetetted. megnyúlni fényhiány miatt szoktak, dőlni vagy azért mert túl magasak és nem tudják tartani magukat, vagy palántadőlés
2019. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-2 cm mélyre kell vetni.

Ha kikelt, onnantól kezdve lényegtelen, hogy mekkora mélységben vetetted. A palántadőlésnek ehhez nincs köze.

Rosszul tudod, a rózsaszín gyökérnek ki kell állnia a földből. Ne húzz rá földet.

2019. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-2 cm kevés. Mint a mellékelt ábra is mutatja, megdől a retek, csak a baj lesz vele.

Vetéskor kell 3-4 cm, ez az esőtől vagy öntözéstől összeesik majdnem felére. Elég nagy magja van a reteknek, bírja a mélységet, még az 5 cm-re tömörödött föld alól is gond nélkül kijön, csak kicsit lassabban. Ha ennél sekélyebben van, akkor csak öntözéssel fog kikelni, egyébként kiszárad.


Amúgy, kérdező, ha nem homokon van, akkor felesleges öntözni állandóan.

De amúgy, nem lehetséges, hogy nem is kertben tartod?

2019. márc. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:D De a kertben tartom!

Félre ne értsetek, nem tömegével dőlnek, csak a rengetegből pár szál, az is az öntözéskor, mert véletlen több víz ment nagyobb erővel egy helyre... Na csak gondoltam, ha elég tökéletesek lennének a növénykék, akkor azok sem dőltek volna. Mindegy.

Ja, egyébként máskor lehet volt ez a fényhiány... Akkor amikor már nagyobbak voltak, ehát úgy 8-10 centisek a növények, akkor kezdtek dölögetni. Mondjuk akkor késő ősszel vetettem, és mentünk bele a télbe, lehet az a napfény már kevés volt.


Most még se lomb a fákon, semmi, jól éri a fény őket, ez talán most nem lehet baj.


Na de hogy egyiktek 1-2 centit, másik 3-4-et javasol... :)


Majd ha nem felejtem el, jövőre kipróbálom tanulás céljából, hogy húzok több sort, és különböző mélységekre vetem, hogy élőben lássam a különbséget...


A talaj egyébként nem homok. Elég könnyen összekeményedő talaj, de évről évre próbálom feljavítani komposzttal. Hát és ebben a szárazságban egyik napról a másikra kiszáraf a felszíne, úgy érzem kénytelen vagyok 1-2 naponta öntözni, hisz a magok is a felszín közelében vannak.

2019. márc. 29. 07:18
 6/9 A kérdező kommentje:
És légyszi, akinek van bármi tapasztalata retekkel kapcsolatban, bármi, nem feltétlen a vetés mélység, szívesen olvasnám!!!! :)
2019. márc. 29. 07:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, én vetőszalagot szoktam vetni. Kis tasakban árulják, éppúgy, mint a magot. A tasakra rá van írva, milyen időszakban, milyen mélységre, milyen sortávolságra kell ültetni. Én mindig ehhez tartom magam.

Fontos szabály, hogy amíg nem kel ki, nedvesen kell tartani a földjét.

Tapasztalatom szerint utoljára április elején érdemes ültetni, amit utána ültetek, az csak senyved a melegben és nem lesz tisztességes nagy.

2019. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Állítólag a vetőszalagos nehezen kel ki.... ???!?!!!???


De mindegy is, a vetőszalagosnál is valahol ugyanaz a mélység kell...:)

2019. márc. 29. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 én még csak metélőpetrezselymet vetettem szalaggal, de az sokkal jobban kelt mint a sima magról vetett
2019. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!