Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idén vásárolt almafa csemetét...

Idén vásárolt almafa csemetét a földtől milyen magasan vágjam vissza?

Figyelt kérdés
A fának nincsenek elágazásai, egyetlen merőleges ága van. Nem szeretnék magas fát. Inkább valami váza vagy kehely formára alakítanám.

2019. márc. 29. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A megválaszoláshoz érdektelen, hogy mikor volt a vásárlás. Az számít, hogy milyen "kiszerelésű", mennyi gyökere van, azaz konténeres (ami már jól begyökeresedett) vagy ez a most elterjedt "gyökércsomagolt", netán az elágazó gyökérzetű, földlabda nélküli u.n. szabadgyökeres példány.
2019. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Úgy vásároltam a csemetét, hogy valami fűrészporszerű anyagban volt a gyökere ami műanyag zacskóba volt csomagolva.
2019. márc. 29. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
1 méter.
2019. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 dolog a mérvadó: milyen magas törzset szeretnél, hol legyen a legalsó oldalág? Efölött 20 centivel vágd el a függőleges suhángot.

Arra azért gondolj, hogy ha nagy fa lesz belőle, akkor is el kell alatta járni műveléskor. Én olyan 100-120 cm-en szoktam vágni, mert akkor még fel lehet lépni az alsó ágra szedéskor, de nem túl alacsony a fa.

2019. márc. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!