Kezdőoldal » Otthon » Kert » Négy éve költöztem vidékre,...

Négy éve költöztem vidékre, volt egy szép meggyfám, bőségesen termett. Most látom, szó szerint kiszáradt, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 1. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Öntözted?
2019. ápr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiöregedett vagy betegség miatt is kiszáradhatott.
2019. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Tűzelhalás szokott lenni
2019. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem öntöztem,de van még három fiatal meggyfa,azok szépen virágoznak.Sajnos,nem ismerem azt a tulajt,ki annó ültette,így nem tudom hány éves volt ez a fa.Viszont,tavaly a tűzhalál jelei már mutatkoztak.Úgy tudom,az ellen nincs mit tenni.
2019. ápr. 1. 20:28
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Megelőzéssel lehet próbálkozni. Vagy ha egyik ágat eléri a betegség azonnal le kell vágni ne terjedjen zovább.
2019. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűzelhalás, az az almafélékre jellemző baktériumos betegség.

A meggyet a Monilia laxa nevű gombabetegség fertőzi. A betegség a szirmokon keresztül hatol be a virágba, onnan a vékonyabb ágakon keresztül lejut a törzsbe, és megöli a fát. (Régebben azt gondolták, hogy a bibén keresztül jut a virágba, de ez a feltevés már kísérletek sorával megdőlt.)

A meggyet és a sárgabarackot (meg helyenként, csapadékos virágzási idő esetén a többi csonthéjast is) ezért virágzásban permetezni kell, ha nem akarod a többi fádat is elveszíteni. Lehetőleg felszívódó szerrel, mert úgy a nem tökéletes fedettség esetén is védve lesz a fa, elég a szirom egyik oldalát beszórni.

Először a virágnyílás kezdetén, aztán teljes virágzásban, ez elég is szokott lenni általában. De ha kontakt szert használsz, vagy hideg, esős idő van virágzáskor, akkor még egy plusz permetezés is kelleni szokott.

2019. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,milyen permetszert ajánlanál?
2019. ápr. 4. 05:44
 8/9 anonim ***** válasza:

A szabadforgalmúak közül nagyon jó a Chorus, olcsó is, és ennek megvan az az előnye, hogy egészen alacsony hőmérsékleten is hat.

Vagy Switch, Topas, ezek szintén jók.

2019. ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyolcaska,így tanul a városi emberke...! Köszönöm válaszod!
2019. ápr. 5. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!