Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd telken csak gaz,...

Kiss.1992 kérdése:

A szomszéd telken csak gaz, egy fél alap van és kész, illetve elburjánzott növények és 3 roncsautó. Persze hogy a kerítés mellett egy szép nagy bodzafa is, , átmászott" hozzánk, a kerítést is eldöntve. Hogyan tudnám kiírtani?

Figyelt kérdés

Nem érdekel ha ott marad a gyökere (árulja a telket, majd a vevő ledózeroltatja gondolom az egészet). Csak az a lényeg hogy az ágai száradjanak el, ne nőjön már tovább felénk.

Önkormányzat nem tesz semmit, hiába a szóltunk, fényképeket küldtünk be nyáron, mikor a kocsi teteje nem látszott a nagy gaztól. Válasz: Nincs ott parlagfű nem szólíthatják fel. Nekünk kellene illetékbélyeggel levelet írni még egyszer és akkor is csak maximum a kerítés árát fizettethetik meg. Jah és persze ami gaz a házra, , mászik" azt is párom vágja le damilos géppel. Előre is köszi!



#szomszéd #gaz #írtás #bodzafa #burjánzott #felelőtlen szomszéd
2019. márc. 13. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

A bodzafa eléggé agresszív tud lenni.

"Azt beszélik", hogy pár liter gázolaj vagy időközönként pár liter konyhasóoldat a töve körül, csodákra képes...

2019. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vágod le, ami átlóg hozzátok????
2019. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

1-es, csakhogy ezzel örökre tönkreteszi ott a földet és ha ő szeretne valamikor valamit odatenni, akkor annak is annyi.

Ahogy nálunk is. Mostanában tudtuk csak meg, hogy a hátsó kertet az előző tulaj úgy "takarította", hogy fellocsolta gázolajjal és meggyújtotta. Ennek 20 éve és semmit nem lehet lehet bele ültetni, mert minden kipusztul. Már vagyonokat költöttünk gyümölcsfacsemetékre, hogy keserveskedjenek egy ideig és elhaljanak.

2019. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
65%
És mi akadályoz meg benne hogy vegyél egy 2.5 decis gyomírtót és azzal tíz liter vizet hozzáadva lepermetezd a bodzabokrot és az egész telket kerítés mellett két méteres sávban?
2019. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Mi ezt úgy oldottuk meg, igaz a telkünkön, hogy átmegyünk, a kerítés mellett 1 méter sávot pedig szántunk, rotációskapával átmegyünk rajta, esetleg gyormirtózzuk. A bodzafát menj át, vágd ki tőből és kész.

Vagy takard le azt az 1 méres sávot vastagabb fóliával, hogy ne nőjjön át a gaz.

2019. márc. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Glifozát tartalmú gyomírtó mindent kipusztít.
2019. márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Én azt tudnám javasolni, hogy szedd le a termést, bogyózd le (kesztyűben!), cefrézd be, majd főzd ki! Egy liter bodzapálinka kb. 17 ezer forint s nem utolsó sorban még finom is, nem csak drága... :)

Egyébként meg igaza van a többieknek, az átlógó ágakat teljesen jogosan levághatjátok! Avagy kérdezzétek meg a tulajt, hogy kivághatjátok-e, lehet azt mondja persze. Értem én, hogy az Ő dolga lenne, de ha sz-rik rá, akkor valamit tenni kell... Mellettem lévő telek már gyak. erdő, én irtom a kerítés mellett, azt sem tudom ki a tulaj, egyáltalán él-e még.

2019. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítő választ.

Be fogok szerezni valami gyomírtót.

Sajnos ez a helyzet nálunk is, az egész telek egy nagy gaztenger...pláne nyáron csodálatos... mellesleg az a romos ,,épület kezdemény" meg hátul a pottyantós... kis összedőlt fa ,,épület" is van, tele téglákkal... tele van patkánnyal... már többen is szóltak az Önkormányzatnak hogy szólítsák fel, hogy tegyen rendet a telkén, de semmi. Külső felújítás miatt kénytelenek voltunk levágni kb 1-2 méteres szélességbe a ház hosszáig, de tovább nem tudtunk mert minden a telekhatáron van ... az épület, a romok.. a bodzafa, a pottyantós... sajnos akkora a gaz, hogy max oldalról tudok majd rápermetezni és ennyi... nekünk régi nem használt ólak vannak ott a telekhatáron (most csak fát tartunk benne), úgyhogy ott is nehéz lesz. De valahogy megoldjuk, csak kíváncsi voltam a bevált ötletekre :) Egy megjegyzés még, ha nem fog tudni oda senki senmmit ültetni nem baj, mert az közvetlen a telek határán van, kb fél méteren belül...

De ha beleszámolom, hogy a kerítés rendesen ott van, nem pedig fekszik már, akkor van az 30 cm is...

Mégegyszer köszönöm szépen a válaszokat!

2019. márc. 14. 08:55
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem pont ilyen elhagyatott telek van a szomszédságban. Átlépek és két métert permetezek gyomírtóval a kerítés mellett. Dzsungel az egész. Szerintem rég kihaltnak hitt állatfajokat is találnának ott.
2019. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Stormgorog válasza:
El kell vágni földszinten, a keletkezett tönköt beirdalni rácsosan láncfűrésszel, bevizezni majd jó vastagon besózni, elföldelni, az nem fog kinőni garantáltan szerintem :) Ugyanakkor való igaz hogy a termése jó teának, szörpnek és pálinkának is. Ne csak a begőzölt síkterepes városi, szemellenzős gondolkodásé legyen a szempont, mint a nyílegyenes talaj, gyep, műfű és hasonló sznob gondolkodások :D A természet utat tör :D
2023. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!