Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lila orgona milyen gyorsan nő?

A lila orgona milyen gyorsan nő?

Figyelt kérdés
Egyik nap szedtem gyökérről egy, föld felett kb. 60 cm-es lila orgonát. Milyen gyorsan nől ez a fajta? Pl. nyár végére mekkorára számíthatok?

2019. ápr. 1. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a föld felett mekkora, hanem hogy a föld alatt. Ha a gyökere kicsi, akkor érdemes erősen visszavágni, hogy jobban eredjen.

Ha nagy a gyökere, és öntözöd a nyáron, akkor az első évben nőhet 20-30 cm-t, a másodikban fél métert. Öntözés nélkül felét. A későbbi években már nem fontos öntözni, de ártani nem árt, ha növelni akarod a bokor méretét.

Ha kicsi a gyökere, és meghagyod 60 cm-nek, akkor lehet, hogy az első évben 10 cm-t hajt, a másodikban meg 15-öt.

2019. ápr. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De azért gondolom az sem mindegy, hogy egy bizonyos méretű gyökérzet egy 20 centi magas orgonának van, vagy egy már jobban kifejlett, másfél méteres példánynak.

Amúgy mennyi idő után lesz rajta virág?

2019. ápr. 6. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, pont ezt írtam, hogy ha túl rossz a gyökér:vessző arány, akkor ezen javítani kell, metszőollóval. Gyakorlatilag föld feletti részre nem nagyon van szükség, az csak kimondottan jó gyökérzet esetén jelent pozitív hatást, gyenge gyökérzet esetén negatívat.

Nagy gyökér és ehhez mérten nagy ág esetén akár már jövőre is lehet virág, bár ilyen fejlettség nem valószínű. De azért egy viszonylag jó gyökérzet esetén két év múlva már várható a virág. Pontosat nyilván nem lehet így mondani, hogy nem láttam a gyökerét, meg nem tudom, hová ültetted, hogyan kezeled.

2019. ápr. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!