Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikortól ajánlott a sárgalapot...

Mikortól ajánlott a sárgalapot kihelyezése?

Figyelt kérdés
Még nem használtam de most megpróbálok vegyszermentes gyümölcsöt termelni. Pl a rovarok ellen a neem olajat akarom kiprobálni.
2019. ápr. 3. 14:20
 1/6 A kérdező kommentje:
sárgalapok
2019. ápr. 3. 14:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Probáltam annyit ér mint szatyorra a lakat.

Semmire nem jó

2019. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi ellen akarod. Minden kártevő ellen akkor, amikortól várható a rajzása.

Amiket tudnod kell:

1. Ezek csak pár napig ragadnak megfelelően. Legalábbis, amiket én láttam, egy hét után már bizonytalanul ragadtak, ezért csak az adott kártevő rajzásának várható idején kell kitenni, szükség esetén cserélni.

2. A sárga lap alapvetően csak a védekezés idejének meghatározására alkalmas, teljes védekezésre csak kb. egymástól 2 m-enként kitéve megfelelő.

3. Egyes kártevők a sárgára mennek, mások a fehérre, vagy kékre, vagy semmilyenre, esetleg véletlenül odatévedve. Ennek kártevőnként kell utánanézni.

2019. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 2

A neem-re érted, hogy próbáltad?

(A neten elég zavaros dolgokkal reklámozzák, de saját tapasztalatom nincs vele.)

2019. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A vegyszermentes gyümölcs termesztés egy álom.

Legalább egyszer le kell permetezni gombaölővel és rovarirtóval. Tavaly virágzás előtt lefújtam a fákat aztán a sárga lapot használtam amikor a kicsi zöld cseresznyék megjelennek, mert akkor rakja bele a petét a légy.

Sem a meggy sem a cseresznye nem lett kukacos és magát a gyümölcsöt nem érte permetlé.

2019. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2019. ápr. 4. 05:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!