Kezdőoldal » Otthon » Kert » Áfonyát mikor és hogyan...

Áfonyát mikor és hogyan ültessem át (nagyobb cserépbe)?

Figyelt kérdés

Tavasszal vettem egy áfonya növényt, amit egyelőre meghagytam a "gyári" cserepében és földjében. Azóta szépen kihajtott, virgázik (ezért nem szeretném már bolygatni).

Nagyobb cserépbe szeretném átültetni. Jól gondolo, hogy ősszel, lombhullatás után lenne célszerű? Vagy mikor?

Illetve okozhat-e problémát, ha jóval nagyobb cserépbe ültetném majd át? Vettem egy 45 cm átmérőjű cserepet a lidlben. Most egy kb. 15 cm-esben van.



2019. ápr. 15. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Átültetném, már biztos a gyökere körbenőtte a konténert tápanyag se maradt a földjében, Most indul a fejlődési szezon jobb lesz neki nagyobb cserépben, bár a 45cm átmérő lehet kicsit sok lesz neki.
2019. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, 45 sok neki, de 15 meg rettentő kevés.

30 bőven elég lesz így egyszerre, de akár még 25 is, lehet.

Nem kell bolygatni, csak kiütöd a cserépből, és átrakod a nagyobb cserépbe, több földbe. Mielőbb. Kb. úgy teleszőtte már a cserepet, hogy teljesen egyben fog maradni a föld. De előtte hagyd félig kiszáradni, akkor a föld is jobban egyben marad kevés gyökér esetén is, plusz jobban elválik a cserép falától. Hajrá.

2019. ápr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor annyi, hogy ne locsoljam pár napig, aztán átültetéskor ne rázzam le róla az elhasznált földet?

Köszi mindenkinek!

2019. ápr. 16. 09:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak behasítanám 2-3 helyen a cserepet, és besüllyeszteném a megfelelő minőségű földdel feltöltött nagy cserépbe.
2019. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennek mi értelme lenne, cserepestől ültetni? Csak a baj lenne vele, mert utólag a végítélet napjáig nem lehetne kiszedni a gyökerek közül, ezek nem rothadnak el.


A föld tetejéről le lehet kapirgálni (akár még kiszedés előtt) azt a földet, amiben nincsenek gyökerek. Legalább meglátod, hogy mennyire van átszőve, mennyire kell vigyázni.

2019. ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ugye tudod, hogy savanyú föld kell neki?
2019. ápr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kivettem a cserépből, nem nagyon bolygattam a régi földjét. Átraktam egy kb. 25 cm-esbe. Igen, savanyú földbe (4,8 pH-s).

Köszi mindenkinek.

2019. ápr. 17. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!