Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e túlságosan sűrüre...

Lehet-e túlságosan sűrüre ültetni a gyümölcsfákat? Ilyenkor még szabad ültetni vagy nagyobb eséllyel elpusztul?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 19. 10:04
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Konténerest lehet. Bár valamiért nálam nem váltak be. Vslószínű nem volt szerencsém velük 2 -3 alkalommal próbáltamm egy egy konténerest. Egyedül az eperfa maradt meg. De egyébként jónak kellene lenni. Én sűrüre ültetem bár nem túl jó így. Nehezen szellőzik. Összenőnek stb
2019. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha túl sűrűre ülteted őket, akkor egy idő után egymást akadályozzák a fejlődésben. Egymás elől szedik el a tápanyagot, a vizet. A termés apró, gyenge minőségű lesz.

A gombabetegségek könnyebben megtámadják őket. Az egymással való versengésben legyengülnek, minden betegség, környezeti hatás megviseli őket.


Most már nemigen kapsz szabadgyökerű csemetét.

De ha kapsz, és esetleg le is tudod alkudni az árukat, akkor meg lehet próbálni. Ami fontos: erősen vágd vissza a kihajtott vesszőket, úgy 10 centisre, a maradékról a fejlettebb hajtásokat szedd le, egy fán csak 6-8 megfelelő irányú gyenge, max. 1-2 cm-es hajtás maradjon, ennyivel elboldogul az a pár megmaradt gyökér.

Én már többször csináltam így, amikor adódott késő tavasszal egy csemete, és mindig megmaradtak.

2019. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló kimerítő és helyes választ adott.
2019. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha sövényt nevelsz belőle, akkor semmi akadálya, csak a szakkönyvekben leírtak szint kell folyamatosan metszeni. Ültetheted most is, de alaposan és rendszeresen kell öntözni, mert könnyen kiszárad ilyen aszályos időben.
2019. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!