Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szégyenlős virág visszametszés...

Szégyenlős virág visszametszése, virágzás után, hogyan, mennyire?

Figyelt kérdés

Sziaszok!

Régóta bújom az internetet ezzel kapcsolatban, de nem találtam semmi hasznosat.

Az lenne a kérdésem, hogy a szégyenlősvirágot, mennyire kell visszametszeni miután elvirágzott?

Egy eléggé elhanyagolt növényről van szó, mióta a "kezeim alatt" van, azóta van vele foglalkozva. Sok kicsi szárból indul, de csak 2-3 száron kezdett növekedni, új leveleket hozni, valamint a gyökértől kezd "elfásodni" szegénykém.. Jelenleg levágtam egy kis zöld részt dugványnak, hátha kigyökerezik, de szeretném, ha az egész jól nézne ki és sűrűbb lenne idővel, viszont félek, hogy ha lemetszem a zöld részeket, a fásabb rész nem fog növekedni. Esetleg tanács, vagy valami irodalom (angol/magyar) van amit tudtok ajánlani? Én már ezer féle képpen rákerestem, de csak annyit találtam, hogy metszd vissza..

Aeschynanthus longicaulis fajtáról van szó.

Köszike!


2019. ápr. 29. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem kell visszametszeni, de lehet.

Nekem sok éve van, igazán ne kényes.

Ahol még nem fás, ott biztos kihajt, de valószínüleg lejjebröl is - azt még nem próbáltam.

A levágott hajtások aránylag hamar kigyökereznek, ha az eredetö tö mellé ültetsz párat a cserepébe, akkor jobban néz ki.


Egyébként nagyon jó, hogy megadtad a latin nevét, mert anélkül nem tudtam volna kitalálni, miröl van szó.

2019. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A növényt ugyan nem ismerem, de a visszavágást legjobb úgy végezni, hogy a kevéssé fásodott részen az első (legalsó) rügy (nódusz, szárcsomó) felett ajánlott elvágni a hajtást és megvárni, hogy mi történik, kihajt-e a rügy. Ha sikeres, akkor érdemes a többivel hasonlóképp eljárni.
2019. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van, bárhonnan kihajt.

Legalábbis, ha rendesen hagyod lelógni, nem kötözöd fel.Ha nagyon csupasz, akkor a leveles rész 2/3-át vagy többet is levághatsz, ahogy gondolod. Vagy teljesen le is csupaszíthatod szerintem, bár ezt még nem próbáltam, de az biztos, hogy eddig még minden vágás után kihajtott. Vagy azt is megcsinálhatod, hogy minden részen 1 leveles részt meghagysz teljesen, az elágazásoknál a többi részt meg úgy vágod, hogy maradjon egy csonk 1-2 ízközzel.

2019. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ebből már kitudok indulni. :)
2019. ápr. 30. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!