Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet valahol kaktusz magoncok...

Lehet valahol kaktusz magoncokat vanni?

Figyelt kérdés
Kaktuszt szeretnék úgymond termeszteni de magról sehogy sem sikerül!Lehet venni magoncokat?Vagy esetéeg össze kellene állnom egy gyűjtővel aki tud magról szaporítani és tőle minig felvásárolom a kicsiket?Vagy ez hogy lehetséges?Egy kis és nagykereskedést szeretnék a kaktuszoknak.Tehát gyűjtők,virágkötők,vagy csak érdeklődők felé lennék nyitott!Persze ez mind hivatalosan meg lenne oldva ha összejönne!
2019. máj. 1. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


google.com

Nagyjából 25 100 találat (0,35 másodperc)

2019. máj. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ezek magok!

Én a már magból kikelt mini kaktuszokat keresnék!

De azért köszi!

2019. máj. 6. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Magoncon a 2 mm-es apróságokat érted? Olyant nem árul senki, mert kis tételben nem éri meg 20 Ft-ért nevelgetni, nagy tételben meg nincs rá kereslet, mert nagyon könnyű magoncot nevelni.

Ha komolyan gondolod, akkor neked is meg kell tanulni. Semmi bonyolultság nincs benne, elég, ha pár alapszabályt betartasz. A nagy kaktuszok cserepében is rendszeresen kikelnek a kipotyogott magok, havonkénti öntözés mellett, a szabadban tartva.

De nyilván megkereshetsz kaktuszosokat a környezetedben, hogy átvennéd tőle a magoncokat.

2019. okt. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam magokat nevelgetni de nem sikerült pedig valami kaktuszgyűjtők szövetségétől vettem a magokat.Ezért gondoltam hogy veszek magoncokat,nem is egyet-kettőt akartam venni egyébként.De ebből lehetne üzletet csinálni is csak senki se vág bele.
2019. okt. 20. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne ez olyan hatalmas üzlet. Nem akkora divat már a kaktusz, mint volt 10-20 éve.

Egyébként sok kaktuszosnak van bevétele a kicsi kaktuszok eladásából. Nem ilyen apró magoncokról van szó, mert azokon nem látni, hogy milyenek lesznek. Hanem 2 cm körüli méretben.

A Corvinus egyetemen (volt kertészeti egyetem) tartott szokásos kiállításon, vagy a Füvészkertben az őszi kaktuszos napokon sok ilyet látni. De meggazdagodni nem fognak belőle.

2019. okt. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam hogy a párszáz forintos magból lesz 20-30db kiskatusz ami kb. 300ft-ba került.Ha felnevelni 2-4-esre akkor meg el lehet adni db-ját 3-500-ftért vagy akár nagyobb tételben virágvoltoknak.
2019. okt. 21. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!