Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri benzines fűnyírót bérelni?

Megéri benzines fűnyírót bérelni?

Figyelt kérdés

van egy 650m2-es telkünk, amire még évek múlva fogunk építeni


ezen aztán nő a gaz mint állat.


sose számoltam, de talán évente legalább 5x kell gazt vágni.


sík, lapos föld az egész, semmi nagyobb bucka


sajnos benzines motorok karbantartásához nem értek, szerintem mindenki csinálja azt, amihez ért. csak kóklerkedés lenne különben.


a kérdés: vajon megéri 2800 Ft-ért bérelni fűnyírót erre az évi legalább 5 alkalomra?


vagy vegyen az ember egy 100e Ft-os benzines fűnyírót?


építkezés után (3-5 év max) ha elég olcsó lenne végre, vennénk egy robotfűnyírót, ami vágná a füvet


2019. máj. 7. 11:44
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Te csak szeretnéd hogy 5 ször vágd egy évben. Holnap vágom harmadszor és még csak május eleje van. Havonta kétszer kell vágni. Gyakorlatilag egy használható jobb fűnyíró árát kifizeted két év alatt bérletbe. Szerinted megéri akkor 3-5 évig bérelgetni? Arról nem beszélve hogy a fűnyíró utána is megmarad. Egy Briggs motoros gép 20 évig elmegy. És 70 ezer körül már kapsz.
2019. máj. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha olcsón akarsz akkor vegyél elektromost + egy 30m-es hosszabbítót. Persze ha nincs áram a telken, akkor ez nem opció :)

Amúgy a tapasztalat szerint, ha most 3-5 évre saccolod az építkezés végét, lesz az 7-8 :)


Én inkább vennék.

2019. máj. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

és igen, ahogy 1-es írja az évi 5 alkalom nagyon kevés.

Akkor már fűkasza kéne, mert térdig ér a gaz.

2019. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Igen az az 5 alkalom szép álom. Idén már háromszor nyírtam az udvart és már megint kellene.


Szerintem vegyél egy önjáró benzinest. Semmi eget rengető karbantartást nem igényel. 1-2 szezon után olajcsere, meg ne hagyd benne a benzint két szezon között.

Nekem egy Honda McCulloch önjárós van, immár 8-10 éves és tökéletes. Most 150 körül van egy ilyen.


A fűkasza felejtős. Egyrészt azt kizárólag szélek nyírására tervezték illetve olyan helyen használják egybefüggő területen, ami nem egyenes, de igazából nem való nagy területek nyírására és tönkre is teszi a füvet, mert a damil nem éles, így nagyon roncsolja a fűszálakat. Hamarabb kiég tőle a fű.

2019. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok. A fűkaszát állandóra nem ajánlom, de a térdig érő gazra is inkább gyalog kasza. Sokkal hatékonyabb és könnyebb vele dolgozni.
2019. máj. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

hülyeség hogy 2 hetente kell nyírnia gazt egy nem használt telken,

másjus elejétől havonta lekaszálod egyszer és kész(én is így csínálom)


És igen, érdemes gépet bérelni

Én benzines kaszát szoktam bérelni benzinnel mindennel együtt kb 4000 forint 1 alkalom.

3-4 szer nyírom le egy szezon alatt.

megéri, főleg ha nincs hova tenned a gépet, így kihozod a kölcsönzőből reggel, lenyírod vissza viszaed és nincs vele semmi teendőd.


De ez amit leírtam csak használaton kivűli telekre igaz.

Ha van rajta épület és ott lakik valaki vagy rendszeresen kijár, akkor mindenképp érdemes venni egy kaszát, vagy fűnyírót.

2019. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kimondottan fűnyíróra gondolt. Ott felejtős a havi fűnyírás. Lefullad benne.
2019. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem
2019. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megoldásnak jó lehet egy jónevű farmer kategóriás fűkasza, akár dikicskéssel, hogy ne legyél spenótember a végére. Bérelni azt is lehet.
2019. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!