Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnék 2 kisebb fát a...

Hogyan tudnék 2 kisebb fát a legegyszerűbben kivágni?

Figyelt kérdés
Kocsi beállót szeretnék kialakítani a ház mellett, de az utamban van 2 barackfa.Nyilván kivágom, aztán a gyökeret hogy lenne legjobb eltüntetni?

2019. máj. 19. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Körbeásod, elvágod a gyökereket.

Ez a leggyorsabb, legegyszerűbb.

2019. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gyökeret csákánnyal tudod kiszedni. Ami nem könnyű munka. Csákánnyal eltávolítod a földet a gyökerektől, majd amikor már a fejszét nem veszélyezteti a kavicsba vagy földbe vágás, fejszével is elvághatod. (Ásó is jöhet, ahogy az első írta, ami éppen van otthon).

Egyik ismerősömnél épp a napokban láttam olyan megoldást is hogy hagyta hogy idővel magától kirohadjon a gyökér. Két kézzel könnyedén kiemeltem a földből. De az hosszú idő lehetett mire így szétrohadt neki.

2019. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megoldás lehet a gyökérbe egy kis lukat csinálni, majd gázolajjal megtölteni?úgy tudom hamar elpusztul, majd ki lehet szedni kézzel
2019. máj. 19. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:

"úgy tudom hamar elpusztul"

Igen, hamar elpusztul.


"majd ki lehet szedni kézzel"

Néhány év elteltével biztosan.

2019. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gázolaj jól tartósít, szóval, nem korhad ki olyan gyorsan. Mégis, hogy juthatott eszedbe a gázolaj, mit akarnál vele elérni?

De nem mostanában akarnál kocsibeállót csinálni? Mert ha igen, akkor az van, amit írtak, hogy ásó, csákány, fejsze. Kisebb fa tönkjét kiszedni nem olyan nehéz. Csak ne vágd ki előtte magát a fát, csak a vékony ágakat fűrészeld le, mert így fele munka lesz kiszedni a tönköt, mint kivágott fa esetén. Elég a főgyökereket elvágni, aztán belengeted a fát egy kötéllel, és a mélyebben lévő vékony gyökerek elszakadnak.

2019. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak kisebb méretű tuskó kiszedő gépek, ha esetleg van a környéken ilyen....
2019. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!