Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért "köpköd" a fűnyíróm?

Miért "köpköd" a fűnyíróm?

Figyelt kérdés
Eddig füstölt a gép és ingadozott is az alapjárat, kifújtam a karburátort és megjavult mind a 2, de most elkezdtem füvet vágni és szó szerint köpködi a levegőt, normálisan jár a motorja és néha hirtelen köp egyet kettőt. Nem jön sem olaj sem semmi a kipufogóból csak levegő. Mtd Thorx 35-ről van szó

2019. máj. 25. 11:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Jobban mondva úgy durrog mint egy motor vagy egy versenyautó amikor visszadurrognak
2019. máj. 25. 11:35
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
Sajnos az Mtd Thorx a fűnyíró motorok legalja. Nekem is volt. Pár évet bírt. Annak is volt már minden baja. Sajnos spórolás miatt a legolcsób fűnyírót vettem egyszer. Meg is jártam vele. Visszatértem a Briggs motorhoz. Remélem 20 évet elmegy ez is mint az előző. De azért hátha más ad jobb tanácsot is. De sok jót nem szoktak erről itt írni.
2019. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából ez már egy 10 éves fűnyíró és azon kívul hogy az elejétől ingadozott az alapjárat semmi baja nem volt, az pedig meg az elején meg lett csinálva és azóta jól ment, és azóta most jött elő ez a probléma
2019. máj. 25. 12:19
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor szerencséd van. Nekem hamar tönkre ment.
2019. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy tönkrement? Mi baja volt?
2019. máj. 25. 15:41
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Kezdődött az alapjárat hibával. Majd szép lassan elment az erő. Kikopott a henger hamar. A végén tízpercenkènt pucoltam a gyertyát mert az olajat már benyomta a hengerbe. Aztán a berántó is szétesett. A kerekek már szinte új korába tónkrementek. Legalább is kettő.
2019. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cserélj gyertyát,mert gyújtás hibás,vagy elmozdult és késői a szira.Azt hiszem,hogy ennél nem lehet az előgyújtást szabályozni elvileg,de gyakorlatilag minimálisat.Annyira csak amit engednek a gytekercs rögzítő csavarjai.Az is probléma lehet,ha a gytekercs és a lendkerék közt 0,1mm-nél nagyobb a távolság.Ha van is szikra ,akkor az is gyenge,piros színű.Itt már felléphet időnkét az égéskimaradás.

Más:Lehet még benzinben szegény keverék is.Ilyenkor az elhúzódó égés miatt durrog.A karbi pucolása nem mindég oldja meg a hibát,mert lehet hogy be is kellene szabályozni.Pl:A helyes benzinszint is idetartozik.

2019. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!