Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem terem a földieprem?...

Miért nem terem a földieprem? A lombja szép nagy, nagyok a levelek, de nem terem

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Teljes napfényt kíván és időnként még a kiszáradás is jót tesz neki.
2019. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mikor ültetted a palántákat?

Idén?

2019. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az idei ültetés nem befolyásolná, esetleg a nagyon késői, teljesen csupasz gyökerű ültetés. De akkor meg nem lennének nagyok a levelek. Én 2 éve tavasszal ültettem vagy 50 tövet, nagy földdel, és egy jó átlagos termésem lett. Tavaly a szárazság miatt már nem sikerült annyira, mert öntözni nem tudtam a telken.

A nagyon durva árnyék és nagy sűrűség már jó indok lenne, hogy ne teremjen.

Tudni kellene, hogy milyen helyen van a kérdezőnél. Egy-két fotó, ami a környezetet mutatja, sokat segítene. Valamint annak a leírása, hogy mikor lett telepítve, kapott-e valami tápanyagot, meg bármi, ami érdekes lehet az ügy szempontjából.

2019. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Alighanem sok nitrogénben gazdag műtrágyát adtál neki (hadd nőjön!). Most aztán nő, de nem terem, mert a P és K-tartalmú műtrágyákat mellőzted, pedig ők a termés garanciái.

Ha rosszul következtetek, akkor elnézésed kérem, de nekem ez jutott eszembe indokként.

2019. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszaitokat.

Már jó pár éve kínlódok az eperrel. Van üvegházban is és van szabadföldben is. Trágyát nem kapott se műt se valódit.

Mert itt nálunk a Mecsek oldalában nagyon nitrogénes a talaj , minden gyom és a fű nagyra nő és sötét zöld ami úgy tom , hogy nitrogénre utal. Virágot hoz az eper ,de kicsiket és abból csak egy megfeketedett kb. fél centi átmérőjű valami lesz , Amikor kaptam a tövet (tavaj augusztus és idén márc közepe)akkor hoz egy kevés termést de következő évben már, csak a fekete kis semmik.Gondoltam a hőmérsékletre , de az sem lehet , mert az üvegházban is ezt csinálja. Vizet kap eleget.A lombja nagyon szép és hozza az ostor indákat is, csak termést nem :(

2019. máj. 30. 11:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és még az , hogy van teljes napsütötte helyen is és fél árnyékban is, és sehol semmi termés. Pedig , már három külünböző fajtával kísérletezek . Mindnél ugyan az először pár szem termés utána semmi.
2019. máj. 30. 11:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézetem szerint kétségtelen a nitrogénbőség. Ellensúlyozd kálium- és foszfortartalmú műtrágyával. Istállótrágya (főleg a foszforból) ezekből keveset tartalmaz, ezt felejtsd el. Esetleg - akár személygépkocsival - hozz egy kis sovány földet és keverd össze a mostanival. Emellett a K és P pótlása - szerintem - szükséges, de nehogy átess a ló másik oldalára ezekből se trágyázd túl! Szerintem 1 maréknyi műtrágya 1 négyzetméterre bőven elegendő.
2019. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet .

De most, már csak augusztusban mert akkor , át kell ültetni gondolom én. Vagy az is elég , ha megszórom káliummal és foszforral? Mert talán olyasmit olvastam , hogy az idén hozza a jövő évi termő rügyeket.

2019. máj. 30. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha virágot hoz az eper, akkor teljesen kizárt, hogy a nitrogén lenne a gond. A túl sok nitrogén a virágképződést akadályozná. (De olyan nitrogéntúlsúly szerintem elképzelhetetlen, hogy emiatt egyáltalán ne legyen termés.)

Nincs esetleg túl sok hangyád, amik kieszik a virágokat?

Az epret nem kell átültetni, csak 3 évente, de akkor is csak abban az esetben, ha kizsarolta a talajt, és tápanyaghiány lépett fel. Amúgy csak meg kell ritkítani minden tavasszal, amikor hajtani kezd. (Vagy már ősszel.)

2019. máj. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a 9.-nek igaza van, ami a virágképződést illeti...

Ha állandóan termő eperfajtád van (tavasztól őszig), akkor megéri a talajra kiszórni a K és P-trágyákat, kis mennyiségben. Gondolj arra, ha repülőről szórják a határban a műtrágyát, vajon hány szem műtrágya kerül 1 nm-re? Javaslom, hogy egy púpozott kávéskanálnyit teríts szét az eperbokor körüli 15 cm sugarú körben, aztán KEVERD BE A TALAJBA kb. 2-3 cm mélyen.

Lehet, mások jobb ötlettel állnak elő...

2019. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!