Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek eladható az...

Szerintetek eladható az őszibarack? Szeretnék telepíteni kb 150 őszibarack fát, de nem tudom, hogy lenne -e rá piac . Tippek a piac szerzéshez?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Gyümölcsfa mindíg jó befektetés. Az a kérdés milyen környéken laksz. A kertben vagý külön gýümölcsösben lesz. Környékbeli nagyobb városba kimész a piacra bezsélgetsz a zöldségesekkel feltérképezed a terepet. Milliomos nem leszel de mindíg fog hozni a konyhára. Legrosszabb esetben cefre lesz belőle abból meg vagy pálesz vagy eladod a cefrét. Ültess minél több gyümölcsfát ne csak barackot. Kisérletezz mi hogy válik be neked mit éri meg jobban. Hiszen itt hosszú évekről beszélünk.
2019. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Majd ha multik már nem lesznek Magyarországon,bele vághatsz.

Nálunk minden,terménnyel ez van .

Inkább megveszik a behozottad ,mint a hazait.

2019. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bele ölöd az erődet,idődet pénzedet,azután még könyörögni is kell,hogy cefrének átvegyék .Megéri ez neked majd ?
2019. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit lelombozódtam
2019. jún. 1. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

El lehet adni természetesen, és meg is éri, de nem minden formában.

Pl. a zöldségboltok többsége nem vásárol így, nem tudom, miért.

Amit tudsz tenni, a két fő csapásirány:

- 1-2 fajtát ültetsz, ami nem egyszerre érik, és felhordod a nagybanira, féláron megveszik. Koraival és későivel jobb esélyed lesz, mint pl. augusztus elejivel.

- Érésidőben minden délelőtt kiülsz a piacra, és kilózva adod el, dupla áron. Nagy mennyiséget nem adsz el egy nap, ezért sok fajtát kell ültetni, hogy ne egyszerre érjenek. Piactól függ, de 20-30 fa termésénél több nemigen megy el helyi piacokon, amikor nekünk volt, a felét fel kellett hordani a Mátrába. Ennek hátránya, hogy időigényes, anno nekem is az összes szabadságom erre ment rá.

2019. jún. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Növénytermesztésnél az értékesítés a legproblémásabb és legbizonytalanabb feladat.

/pedig az időjárásra sincs garancia/

2019. jún. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!