Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hullik le az összes...

Miért hullik le az összes mandulám?

Figyelt kérdés
Tavasszal szépen virágzott a mandulafa, sok termés is volt rajta, nagyon örültem neki. Június elejétől kezdve folyamatosan hullik, szinte már semmi sem maradt a fán. A lehullott mandulákon átlátszó mézgafoltok vannak, arra gondolok, valami kártevő szurkálta meg őket. Találkoztatok ilyennel, mitől van, hogy lehet (jövőre) védekezni ellene?

2019. jún. 12. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha feltöröd őket, mit látsz? Van rendes belük?

Mézgafolyás egyébként nem csak kártevő miatt lehet, hanem betegség miatt is.

Más években mi volt a helyzet, rendesen termett?

2019. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az utóbbi években már volt ilyen, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, maradt azért termés. Idén olyan brutális a jelenség, hogy tényleges minden szem lehullott, pedig tele volt a fa. Őszintén szólva eddig eszembe sem jutott, hogy feltörjem, javaslatodra megtettem. A mandulabelek közül csak 1-2 egészséges, szép fehér, java részén barna folt van, némelyik már mézgás is. Nagyon el vagyok keseredve, kedvencem a mandula, ráadásul rendszeresen permeteztem gombaölővel és rovarirtóval is.
2019. jún. 13. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy esetleg nem fejlődött ki rendesen a magbél, tehát megporzási probléma. De akkor nem erről van szó.

Ha se a magbélben, se a kopács alatt nem látni rágásnyomot, ürüléket, gomba ellen meg védekezel, akkor szerintem valami baktériumos betegség okozhatja, talán Xanthomonas arboricola pv. pruni. Baktérium ellen meg nem létezik szabadforgalmú permetszer vagy 20 éve, legalábbis nálunk. A fa jó kondícióban tartása érhet valamit, hogy megbirkózzon a betegséggel.

Valamint, a tavaszi rezes lemosáson kívül a vegetációban végzett rezes permetezés csökkenti a betegség megjelenését. Cuproxatot bármikor szabad, virágzáson kívül.

2019. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a fa egyébként fiatal, jó kondícióban van. Próbáltam keresni az interneten, de csak általánosságban írnak a mézgásodásról, az én konkrét problémám viszont, hogy maga a mandulatermés mézgásodik. Volt őszi és tavaszi rezes lemosó permetezés is, egyszerűen nem tudom mi lehet ez és mit tudnék tenni.
2019. jún. 13. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. jún. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm, pont erről van szó!
2019. jún. 14. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!