Kezdőoldal » Otthon » Kert » A pozsgafa (más néven majomfa)...

A pozsgafa (más néven majomfa) : miért hullik a levele?

Figyelt kérdés
Amióta behoztam az erkélyről a pozsgafámat, elkezdett hullani a levele. Mit tegyek?

2018. nov. 15. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Hideg, világos helyről vitted meleg, viszonylag sötét helyre, szoktatás nélkül. Az lenne a csoda, ha nem hullanának a levelek.

Télen egyébként sem szabad meleg szobában tartani, hanem hűvös (hideg, de fagymentes), világos helyen kell, szárazon. Ha ilyened nincs, akkor esetleg lépcsőház, vagy növénykedvelő rokon. Mert különben tavaszra rettenetesen fog kinézni, ha a szobában telel.

2018. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezek ilyenek. Nekem is van egy k.b. egy méteres, március végétől októberig az erkélyen él és virul, amikor behozom egy idő után elkezdi dobálni a leveleit (sőt komplett ágakat). Most 3 hete hoztam be, de még egyet sem dobott le, januárig nem is szokta elkezdeni. Hűvös-napos helyen kellene tartani télen, de én is max. a napost tudom megoldani (ablaknál van, de ott a radiátor is), minden évben elkönyvelem, hogy most már megpusztult, aztán ahogy kikerül az erkélyre leesik róla a maradék levelek fele, 2 hónapra rá meg már dupla annyi nő rajta, mint valaha volt. Kapjon a lehető legtöbb fényt, ilyenkor nem kell nagyon locsolni, ha kihúzza tavaszig, mihelyst elég meleg az idő ki kell rakni az erkélyre megint.
2018. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!