Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fehérrépát, sárgarépát milyen...

Fehérrépát, sárgarépát milyen gyakran érdemes öntözni?

Figyelt kérdés

Néhány éve, amikor (legutóbb) vetettem ilyet, minden este megönöztem, nem is lett belőle semmi. Aztán később olvastam, hogy azt nem szabad minden nap.

Hétfőn este öntöztem meg, mikor legyen a legközelebb?


2019. jún. 13. 05:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy nem szabad minden nap vagy minden nap kell - ez az idöjárástól meg a kerted minöségétöl függ.

Ilyen melegben a minden napos öntözés kellene inkább, ha nem túl kötött a talaj nálad.

2019. jún. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem homokos a kerted, akkor még nem kell. Én még nem öntöztem idén, és nincs is a rövidtávú terveim között, rengeteg eső volt májusban. A felszín száraz, de lent van nedvesség bőven, nagyon nőnek ebben a 35 fokban is.

Más években, aszályban kb. 5 naponta szoktam, 2 órát megy rá a csepegtető. Évente 3-8 öntözés szokott lenni általában, a csapadéktól függően.

Annak semmi értelme, hogy a felső 1 centit eláztatod, lentre meg nem kerül semmi. Ritkán öntözz, de 20 centi mélyen is nedvesedjen át. Ehhez persze kellő lassúság is kell, mert ha hirtelen jut ki sok víz, akkor letömörödik a talaj, és esetleg már rosszabb a helyzet, mint ha egyáltalán soha nem öntöztél volna. Ezért jó a csepegtetőszalag, 10 centis kiosztással, lassan megy a víz, és csak ahová kell, nem a sorközökbe.

Fogj egy ásót, szúrd le 10 centire, és ha a gödör aljáról szedett föld összenyomva (gyurmázva) nem áll össze, hanem szemcsés marad, akkor öntözz.


Legutóbb nem volt fa közelében esetleg? Mert akkor nem nagyon várható termés. Meg ha teljesen tápanyaghiányos a földed, mert nem volt se szerves, se műtrágyával tuningolva.

2019. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nagyon egyszerű, ha esik az eső nem kell locsolni utána ez logikus. De ha nem esett az eső megnézed mellett a földet, hogy nedves e és hogy mennyire és annak függvényében locsolsz. Később már ösztönből is menni fog, hogy mennyire szomjas a növény és ez minden növényre igaz.
2019. jún. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2019. jún. 13. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!