Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fiatal cukkini is sötétzöld...

A fiatal cukkini is sötétzöld színű, vagy előbb világos, utána sötétedik be?

Figyelt kérdés
Szóval ültettem cukkinit, és megjelent egy pár centis példány, ami világoszöld, nem sötét. Vajon cukkini lesz, vagy hagyományos főzőtök? A mag saját termesztésű.

2019. jún. 15. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
képet
2019. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előbb világos, aztán sötétül. A zsengék egyébként mindig világosabbak, én nem is szoktam venni nagyon sötétet, mert az nem olyan jó ízű, esetleg még keserű is.
2019. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Itt a kép.

[link]

2019. jún. 15. 09:44
 4/11 anonim ***** válasza:

cukkiniből létezik sötétzöld, csíkos, citromsárga, fehér.

a sötétzöld már ekkorának is sötétebb.

2019. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A tavaly egymás mellé voltat ültetve, valószínűleg elkorcsosult a mag.
2019. jún. 15. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Alaptétel, hogy tökből nem szabad magot szedni, ha 100 m-nél közelebb másféle tök volt. (A vetőmagtermelőknél a védőtávolság, ha jól tudom, 2 km a többi tökfélétől.) A tiéd is átporzódott a főzőtökkel. Keresd meg a legközelebbi méhészt, oszt vágd nyakon, miatta van! :) Vagy összekeverted a vetőmagokat, mert ennyire fehér azért nem nagyon lehetne a hibrid.

Egy nagyon kicsit, egy fél színárnyalatot talán sötétedik a cukkini nagy korára, de alapvetően a sötét az a legelejétől sötét. Nézd meg itt, még rajta van a virág, de már sötét:

[link]

2019. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kevertem össze a magokat, sokkal kisebbek,minta főzőtök magok. Tavaly elkorcsosodott sajnos, na mindegy, ma vetettem bolti cukkini magot.
2019. jún. 15. 19:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk sötét cukkinink szokott lenni, ekkora korában pont ugyanilyen világos, mint a kérdező által belinkelt képen.
2019. jún. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Az kizárt. Nem sokat változik a színe. Te a főzőtökre emlékszel.

Mi már legalább 30 éve termelünk cukkinit, eladásra is, és még nem fordult elő, hogy a fehérből zöld legyen.

2019. jún. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem rosszul, még tavaly is ilyen cukkinink volt.
2019. jún. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!