Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árt a kaktusznak, ha kicsi...

Árt a kaktusznak, ha kicsi cserépben hagyom?

Figyelt kérdés

Lesz valami baja? Persze, a földet kavarom homokkal, hogy ideálisabb legyen neki.

Csak nagyon magas cserepem van, abba pedig nem raknám.



2019. jún. 16. 20:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sikerült végül kitegyem az erkélyre, de nagyon csúnyán elkezdett a nagy cserépben a pozsgás barnulni az elmúlt héten. :(( Pedig nemrég nőtt vagy 3 hajtása, és nagyon jól nézett ki.
2019. jún. 22. 11:50
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát, akkor sajnos megégtek. Ugyanaz a jelenség, mint ha hófehér bőrrel kifekszik az ember napozni a nyár közepén, aztán estére ordít, ha valami a bőréhez ér. Csak az ember bőre megújul, a kaktuszé meg ilyen lesz már örökre.

Hetente legalább egyszer le szoktam itt írni valakinek, hogy a kaktuszt kirakáskor szoktatni kell a naphoz, félárnyékos helyen pár napig, neked sajnos pont nem írtam le, mert még konkrét kirakásról nem volt szó.

Nekem is kint van a kaktuszaim közül vagy 300, én mindig úgy kezdem, hogy olyan helyre teszem, ahol csak de. 9-ig süt rá a nap, aztán vagy 5 nap után mennek a napos helyre, amikor már hozzászoktak az UV-hez. Így nem égnek meg, viszont szépen fejlődnek. Tavasz óta folyamatosan vannak virágzók, pedig egy virág csak pár napig nyílik.

2019. jún. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel nincs mit kezdeni? Vágjam le a barna részeket?
2019. jún. 23. 15:53
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne, majd leesnek, ha elöregszenek, addig meg hasznosak azért a növény számára.

Bár így újra átolvasva, lehet, hogy ez még nem napégés, hanem csak a hirtelen nap miatti elszíneződés. Ez főleg nem olyan súlyos dolog, csak nem túl szép. Mindegy, majd kinövi a pozsgás.

2019. jún. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!