Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tavaly földben maradt...

A tavaly földben maradt krumpli, ami idén bokrot növesztett meg lehet enni, ami alatta van?

Figyelt kérdés

A kertben tavaly nem lett kiszedve minden krumpli. Idén kicsit elhanyagoltuk a kertet, mert nem volt időnk rá, így nem is vetetünk bele semmit. Valamelyik nap megyek ki a kertbe és van vagy négy bokor krumpli. Meg lehet azt enni ami alatta van? Vagy nem?


A párom azt mondja mérgező. Én nem gondolom, hogy az. De így nem merem kiásni és megsütni, megenni.


2019. jún. 29. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Az ugyan olyan krumpli,mint az ültetett.
2019. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%
Hogyne lehetne megenni!!
2019. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Mitől lenne mérgező? Ciánozod?
2019. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
mindentudó99 megint csak kötekedni jött. Természetesen ehető.
2019. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Már kérdezni se szabad?
2019. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kötekedett.

Ugyanazt írta, amit mindenki más.


Tökéletes az a krumpli.

Örüljetek neki, munka nélkül is van krumplitok. :)


A szomszédaim egy nagyon idős házaspár, tavaly az egész hátsó kertjükben krumpli volt. Most nagyon betegesek, nem vetettek. De maradt a földben pár szem a tavalyiból, a bácsika felszedett 2 bokrot, 4 kg volt alatta, abból főzött a néni ebédet.


Én 2 hete ültettem szét azokat az egy csomóban kinőtt paradicsomokat, amik a tavaly elhullajtott rohadt paradicsomról maguktól keltek ki. Semmi bajuk. A természet megoldja a dolgát emberi beavatkozás nélkül is.

2019. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De most komolyan, mitől lenne mérgező? A vetőburgonya, amit tavaly elültettél szerinted honnan van?

A burgonyának a termése mérgező (a krumpli, ugye nem a termése), innen jöhet ez a butaság. A gumó, ha 10 évig magától tenyészik akkor sem lesz mérgező.

2019. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!