Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért pusztulnak ki az OBI-ban...

Miért pusztulnak ki az OBI-ban vásárolt növények?

Figyelt kérdés

Van sejtésem, hogy a túltápozás az oka, vagy a szteroidozás de sosem tudtam megbizonyosodni arról, hogy tényleg ez állna-e az ott vásárolt növényeim hátterében.


Első alkalommal vettem 1 fokföldi ibolyát, ami viszonylag meg is maradt sokáig (fél évig), elhullatta virágait, pár hónappal később újra virágba borult, de utoljára, mert a levelei fokozatosan leváltak a tőtől kívülről befelé haladva. Oké. Vettem még egy ibolyát de az is megadta magát, annak kiderült, hogy nem volt gyökere, amit elsőre nem vettünk észre, mivel rögzítve volt a földben.

Vásároltam egy flamingóvirágot, ami szintén besárgult levelekkel mutatkozott pár hónappal a vásárlás után, aztán az is tönkrement.

Mi lehet a földben, vagy mi az oka, amiért a növényeim tönkremennek, ugyanis odafigyeltem a locsolásra, nem volt kitéve tűző napnak, a páraigény is megfelelő volt és sok szeretetet kapott.

Segítsetek pls!



2019. jún. 30. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Már a növények is szteroidoznak, te jó ég! (a növény esetében egyébként a fitoszterol megnevezésa helyes)
2019. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megmaradt a flamingó virág, sőt azóta szét is kellett bontanom 3 cserépben mert annyira megnőtt, bokrosodott.

A gond nem mindig a bolti ültetéssel van. Lehet a te lakásod klímáját nem bírja. Lehet túl locsolod. Lehet a föld nem jó amiben átülteted. A flamingó virágot én például sosem ültetem át sima virágföldbe. Abban szétrohad. Orchideaföldbe ültettem, hozzáadva rétegesen a tőzeges talajjal. Kétnaponta kicsit megspriccelem, de csak heti egyszer locsolom meg. Gyönyörű. Flamingóvirág elég igényes a hő és páratartalma miatt.

fokföldi ibolya is kényes. Kis huzattól már tönkre is megy. Hasonlóképpen kell gondozni mint a flamingót vagy az orchideákat. De alapszabály. Bárhol veszel virágot, mindig át kell ültetni.

2019. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó hát azóta is átültettem és kész, passz, megmurdelt. Más növények bírják a strapát a lakásban, de az OBI-ban vásároltak azoknak konyec.
2019. jún. 30. 20:24
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Az OBI-ba kertészetekből -azaz profiktól- kerülnek a növények és kertészek is gondozzák az eladásig.

Utána viszont jönnek a műkedvelők akik ilyen baromságokat írnak, hogy pl. "szteroidozás"

2019. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért veszel az OBI-ban, ha mind kinyiffan? Menjél virágboltba.
2019. júl. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

négyeske, na ne magyarázzál már nekem, vannak növényi szteroidok is, pontosabban cikloarteninből állítják elő ezeket a szteránvázas vegyületeket.

Te beszélsz nagyobb baromságot, igazából a te kommented a baromság. ;*

2019. júl. 2. 13:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy hormonokkal meg mindenfélékkel kezelik a növényeket, hogy pl. kisebb leveleket hozzanak a nagy levelűek, és kisebb ízközzel kompaktabb kinézetet mutassanak. De ezek a kezelések csak időlegesek, a hatás kimegy belőlük 1-2 hónap után, és azután már olyanok lesznek, mint bármely más növény.

Nekem is az a véleményem, hogy te rontasz el valamit. Pl. a fokföldi ibolyát kiválóan ki lehet pusztítani azzal, ha folyamatosan nedvesen tartod a földet, azaz 5-7 napnál gyakrabban öntözöd. Vagy ha nem elég világos helyen tartod. (Az egy dolog, hogy a te szemed alkalmazkodik a viszonylag sötétebb helyhez, és nem látod olyan sötétnek, de a növény bizony nem ilyen.) A flamingó se szereti a túlöntözést.

2019. júl. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem hiszem eeeeeeeeeeeeeel.


Akkor még egyszer leírom a gyengébbek kedvéért, amit már leírtam...


"ugyanis odafigyeltem a locsolásra, nem volt kitéve tűző napnak, a páraigény is megfelelő volt".


A büdös életben nem locsolom túl a növényt, nem fogom szétrohasztani, sőt, ha vizet is ka akkor is esővizet adok, vagy ha az nincs, akkor kiforralt csapvizet adok neki

2019. júl. 3. 08:52
 9/13 A kérdező kommentje:

Oui: az építő jellegű hozzászólásokat köszönöm, de aki ilyen zagyvaságokat ír, hogy nincs növényi szteroid, az inkább bújjon el a fenébe, kapcsolja ki a gépét és tegye magát hasznossá.

Tudod négyeske van még olyan ember, akit érdekel a mások véleménye és nem ilyen bunkó stílusban, mint ahogy te baromságoztál.

Ennyit rólad. Színvonaladat elővirítottad vele. De azért puszillak. ;*

2019. júl. 3. 08:58
 10/13 anonim ***** válasza:

# 8

Hogy odafigyeltél a locsolásra, azt azt is szokta jelenteni itt a GYK-n, hogy nem felejtetted el naponta háromszor megöntözni.

Ha leírtad volna, hogy mit jelent az "odafigyelés", akkor én is megtudtam volna, és annak szellemében válaszolok.

Ha szívességet kérsz, ingyenes tanácsot, akkor nem hőzöngeni kell, hanem értelmesen leírni a dolgokat, és mindenkinek megköszönni, hogy foglalkozott a problémáddal.

Ezek után kétlem, hogy bárki érdemben válaszolna neked.

2019. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!