Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik érdemesebb megvenni...

Melyik érdemesebb megvenni hosszútávra? Oleo-Mac BC 550 Oleo-Mac BC 400 T Husqvarna 545 RX

Figyelt kérdés

Egy Makita DBC4010 2.5 Le van, ami 15 éves kb. Már nincs meg a 2.5 Le. Ha ilyen 30 cm fű van már kicsit fulladozik.

Van kb 2 hektár terület, amiben van gyümölcsfák, fenyőfák, meg maga a pincei terület.

Az Oleo Mac Bc 400 T az 2.5 Le az már elég erős ilyen nagy fűhöz?

Láttam videókat, ahol ilyen magas füvet nyírnak. Az érdekes az, hogy ott nem vágtáék le tökig a füvet, hanem olyan 3-4-5 cmre megmaradt.


Az oleoból néztem még ilyen láncfűrészeket is

Oleo-Mac GSH 510 3Le 55 000 - 65 000 Ft

Oleo-Mac GSH 560 3.5 Le 60 000 - 75 000 ft

EFCO MTH5100

EFCO MTH5600 ezek ugyanolyan gépek mint az oleo csak rövidebb a vágási hosszuk az oleo 51 cm míg az efco 46.

Otthonra megéri ezek közül bármelyik, hogy egy évben 10 köbmétert fát felkuglizzunk, meg néha ha kell gallyazni vagy kisebb fát kivágni? Nem kínai. A másik két nagy márkából ilyen erősebb gépet ilyen olcsón nem kapni....


2019. júl. 6. 06:07
 1/2 anonim ***** válasza:
nekem van oleom és husim is, mindkettő nagyon jó. 2,5 le elég a 30 cm fűhöz. 30-60 centis füvet nem tudod tőből kaszálni
2019. júl. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Oleo-Mac tökéletes. Ha vigyázol rá évekig tudsz vele dolgozni. Nem gagyi kínai és van hozzá bőven alkatrész, tekintve, hogy olasz és számos hazai forgalmazónál van hozzájuk eredeti és utángyártott alkatrész. Tölthetsz le robbantott ábrát is és tökéletesen be lehet azonosítani cikkszám szerint, hogy mit kell rendelni ha valami tönkre megy. Nekem csak egy Sparta 250T van, de 9 éve használom. Mindössze 1 lóerős, s nem viszem bele gyakran nagy gazba, de volt, rá példa, hogy egyszer - kétszer rákényszerültem a 60-70 centis magasfüves vegetáció kaszálására. Néhány pihenővel azt is le tudtam vele zúzni.

A komolyabb gépeknek pl. 550 vagy 755 meg se kottyant volna.

Nyilván nem veszi körül akkora hype az olasz kaszákat, fűrészeket, mint a Stihl-t Husquarna-t, de nem rosszabbak (!).

Nem gagyi...


Nagy fűbe még érdemes lehet: Nikkari SXD-55N 2.7 LE

2019. júl. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!