Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendulat, hogyan kell...

Levendulat, hogyan kell ültetni? Magról vagy valahol hagymát vagy palánta kell venni!?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek a levendulahoz, de bio kertem van 1éve és eléggé hiányzik belőle, mint "riasztó" hatású növény.

Par kis bokorral szeretnék.


2019. júl. 9. 22:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
54%
youtubeon van róla videó a magvetésről, vizes földbe kell rakni és egy hétig hűtőbe, hogy ilyen "fagyhatás" érje, utána lehet szabadföldbe, vagy fólia alá vetni kis cserépbe :)
2019. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Kb mindenhol árulnak már fiatal levendulákat.
2019. júl. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Nálam meg lassan kiirtani se lehet annyi levendula van az egész kertben/virágoskertben.

Ahogy nézem magról simán képes szaporodni, mivel két bokorból az évek alatt az egész kert tele lett levendulával.

2019. júl. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Palántát bármelyik kertészetben lehet venni, az enyém magról van, mert árultam, csak a megmaradtat elültettem.

Az ilyen riasztó hatásban nem kell hinni, semmilyen növény riasztó hatása nem terjed ki fél méteren túl.

2019. júl. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pont ezért kerülnek a zöldségek közé :) és ez nem hit kérdése, vagy ilyesmi. Mivel látom, h sok rokonomnal bevalt a levendula, körömvirág és kapor!

Köszönöm egyébként!!

2019. júl. 11. 08:54
 6/12 anonim ***** válasza:

De, csak hit kérdése.

Ha nem harap meg a vámpír, az nem azért van, mert fokhagymafüzérrel a nyakadban mászkálsz egész nap, hanem mert vámpírok nem léteznek. Ugyanígy, ha a kártevők nem támadnak a "riasztó" növénytől 1 méterre, az attól van, hogy a "riasztó" növény nélkül se támadnának. Majd ha hozzád is eljutnak az adott kártevők, akkor meg fogod látni, hogy a levendula semmit nem ér.

Nekem is van egy öreg, hatalmas bokrom, de a fél méterre lévő rózsák időnként tele vannak levéltetvekkel, ugyanúgy, mint a távolabbiak, most pedig az amerikai lepkekabócával van tele minden a levendula közvetlen szomszédságában is. (Sajnos, hiába a permetezés, mert a trehány szomszédok nem permeteznek, egy hét után ismét tele a kert az átköltözőkkel, és alig van olyan növény, amit nem tesznek fehér, ragacsos szöszmösszé.)

[link]

2019. júl. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Ma találtam, gondoltam, megmutatom neked, mennyire riasztó a levendula. A levendulabokorral összenőve van a tűzliliom, és a levendula virágától konkrétan 10 cm-re ott vannak a kártevő jószágok.

[link]


És írtad a kaprot, azt idén annyira elborították a levéltetvek, hogy le kellett permeteznem, hogy egyáltalán tudjunk belőle használni. Ez nem saját kép, nálam sokkal több volt, de azért itt is van pár a bal oldali és a jobb alsó képen:

[link]

2019. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát igyis úgyis szeretnék levendulat, tehát nem teljesen mindegy, segít vagy sem.

Sajnálom h ennyire nem ér semmit. :(

2019. júl. 20. 11:04
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Nem szeretnék újabb kérdést kiírni hátha itt is tudtok segíteni.

Levendula előtt semmi sem virágzik nálam egyenlőre es arra gondoltam tavasszal oda hagymás virágok kerülnének oda.

Elviselik egymást,lehet levendula mellé narxiszt és Jácintot ültetni!??

2019. júl. 28. 22:55
 10/12 anonim válasza:
54%
Szerintem simán. Nem hiszem, hogy nagyon bezavarnának egymásnak, csak be legyen közvetlen mellette. Nálunk 10 venture van tõle Az egyik oldalt rózsa, a másik oldalt nárcisz, nagyon szépen nõ mind.
2019. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!