Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha most átültetek 2 szobanövén...

Ha most átültetek 2 szobanövényt, teljesen lemosva a gyökereket, lesz baja? (Penész)

Figyelt kérdés

Vettem két növényt és itthon láttam, hogy penészes a földjük. Nem tudom mitévő legyek, eléggé kezdő vagyok, nem tudom mennyire jó ötlet átültetni úgy, hogy lemosom kicsit a gyökereket.

Egy Zamioculcasról és egy sárkányfáról van szó.


2019. júl. 14. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajuk nem lesz.

A természetben nem olyan tragikus dolog a penész, mint egy lakásban!

Gondolom túl voltak locsolva, sok kezdő beleesik ebbe a hibába.

Új föld, szellős, fényes hely, és észszerű locsolás.

Menni fog! :)

2019. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyökereket lemosod, garantált a pusztulás, mert a víz felszívását végző gyökérszőrök elpusztulnak. A penész feltehetően az ültetőközeg felszínén van, ha nagyon zavar, kapard le a felső réteget. Egyébként meg túl vannak öntözve, a Zamioculcas különben is inkább a szárazabb körülményeket kedveli.
2019. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez butaság.

Kb 20 éve nevelgetek mindenféle növényt.

Minden egyes átültetésnél lemostam a gyökereket, soha semmim nem pusztult még átültetés után.

2019. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát hülyeséget csináltál, na, ne tagadjuk.

Ha túl is élték szerencsétlenek, de jól visszavetette őket a fejlődésben. Ilyet nem szabad csinálni.

Ha valami nagyon komoly betegség miatt mégis, akkor pedig erősen vissza kell vágni őket, néha szinte tövig, hogy a tönkretett tápanyagfelvevő rendszerrel arányban maradjanak a föld feletti részek.

2019. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Soha nem allt lea fejlodesuk, sot kivirultak es nottek.

Nem csinaltam hulyeseget, hiaba allitod, hisz nem 1-2 pelda bizonyitja, hanem sok sok evnyi.

2019. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!