Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van itt valaki, aki otthon...

Van itt valaki, aki otthon van a vízkultúrás szobanövényekben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom hol lehet hozzá venni bármit is.

Vízszintjelzőt? Vagy külön direkt olyan cserép kellene, amiben van? Olyat hol lehet venni? Tápoldatot?

A működését nem értem még 100%osan, de vettem róla egy könyvet, azt el fogom olvasni. Viszont nagyon idegesít, hogy nem találok sehol semmit hozzá. Illetve de, 1-2t, azok viszont aranyáron vannak :(


2019. júl. 22. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, én fél-hidropónikusan nevelem a szobanövényeimet. Én is nézegettem ezeket a szintjelzős dolgokat, de túl drága. Elvileg az is működik ha egy vékony szívószálnak leforrasztod a végét és belerakod egy vastagabb szívószálba.

Amúgy pár hét alatt belejön az ember és nem is kell a szintjelző. Meg tapasztalatom szerint nem minden növény szeret vízben állni, az ültetőközeg jól tartja a nedvességet.

A cserepet megoldhatod úgy, ahogy a sima földben levő növény is lenne, egy belső műanyag cserép aminek az alja lyukacsos, benne áll egy külső edényben. Legyen alatta 2 ujjnyi tápldat és ennyi. Ha vannak nagyobb tálcáid, akkor abba is lehet állítani a növényeket cserepestől, vagy megtölteni ültetőközeggel és beleültetni.

Sajnos tudtommal Mo-on nem forgalmaznak megfelelő tápoldatot, én külföldön szereztem be DutchPro márkájút.

A legtöbb növény elvan egyébként sima esővízen is, bár nyilván nem az az ideális nekik.


Ha tudsz angolul olvasd el ezeket:

[link]

[link]

Ez az én blogom, bár nem írtam rá évek óta. Ha nem sikerül kibogozni akkor segítek csak írj egy emailt.

2019. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!