Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hagyományos ágy után matracost...

Hagyományos ágy után matracost mennyi idő alatt lehet megszokni?

Figyelt kérdés

44 évesen most vettem magamnak először matracos, ágyrácsos ágyat. Eddig csak olyan ágyam volt, amin valamilyen alapra egy vékony szivacsréteg volt ráhelyezte és kárpitozva.

Azt hittem, hogy majd milyen kényelmesen fogok rajta aludni, de nemigazán ezek a tapasztalatim. Inkább csak kínlódom és fél éjszaka forgolódom, pedig nem gagyi matracot vettem. Természetesen ki is próbáltam előtte.

[link]

Illetve az ágyrács hozzá:

[link]

Állogattam a rácsot is éjjel, de mikor úgy éreztem, hogy jó, akkor is éreztem magam alatt az ágyrács púposságát.

Idővel alakul ez, és meg lehet szokni? Egyik ismerős szerint, neki kellett egy hónap mire megszokta, illetve, hogy az ízületek helyrerázódjanak a korábbi egészségtelen alvás miatt.

Jófogáson elég sok eladó ágyrácsot látni, lehet, hogy ők is hasonló ok miatt árulhatják?



2019. dec. 18. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyén függő.
2019. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzed az ágyrácsot, akkor vékony a matracod.
2019. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es voltam. Még az lehet, hogy a testsúlyodhoz túl puha a matrac.
2019. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
26 centi vastag a matrac, tehát nem vékony :-) . Azt érzem, hogy ahogy forgolódom az ágyon, úgy középről kifelé már nem úgy süllyed be. Igazából az én 80 kilómmal nem is hajlik be teljesen és ahogy a széle felé forgok úgy persze vissza is rugózik és olyan az érzés mintha legurulnék egy kisebb dombról.
2019. dec. 18. 18:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem is a matrac ami furcsa elsősorban hanem az ágyrács. A matrac félkemény kategória, és egy táblázat szerint az pont jó a súlyomhoz. Felső 4 centi memóriahabos, az besüllyed, de utána rendesen tart, csak az ágyrács enged ami állítható, és azt érzem is a módosítok a beállításon
2019. dec. 18. 18:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam, hogy talán pont ez miatt van sok eladó ágyrács a jófogáson, mert lecserélték sima lécezésre.
2019. dec. 18. 18:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is egy tönkrement ágy után váltottunk matracra. Ágyrácsot nem akartunk, mert ez a "vagy domború, vagy behajlik, de biztos nem lesz vízszintes" dolog nem jön be.

A régi ágyat fosztottuk meg a tönkrement szivacstól és kárpittól, és a teljesen sík teli rétegelt lemezre vettünk egy matracot.

Ami persze egy rossz választás miatt egy kalap sz_r volt, aztán garanciában visszavitték, ennek két éve, azóta se pénz, se matrac, peres szakasz lezárult, jelenleg végrehajtás alatt van... de azért a cég megérdemli: Revotica matracot soha többet.

Így vettünk két szivacs (pontosabban hideghab) táblát, egy 10 cm vastag keményebbet (asszem 40-es), és egy 5 cm vastag puhábbat (35-ös), összeragasztottuk, és nagyon jó lett, jobb mint a kétszer annyiba került kész matrac.

2019. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem volt vele gond, hogy esetleg bepárásodott a szivacs alatt, mert nem tud a tele tábla rétegelt lemez miatt szellőzni?

Ikerfiaimnál volt olyan gond, hogy a kiságyuk ágyrácsa, és a matrac közé került a légzésfigyelő érzékelőlapja, és ott elég csúnya volt a szivacs a párától.

2019. dec. 19. 00:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ágy ott kezdődik hogy matrac kell bele. Az összes többi csak a fogyasztói társadalom bóvlija. Ég és föld a különbség. Szerintem ennek a rugós ágyrácsnak nem sok értelme van. Nekünk sima normál ágyrács van egy jó minőségű matraccal. Nyilván mindenkinekás és más a kényelem, de a matrac kell hidd el!
2019. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is normális egyenes ágyrács lenne a megoldás, olyan aminek 2cm vastag kb a lécei
2019. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!