Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit csináljunk most a fallal?

Mit csináljunk most a fallal?

Figyelt kérdés
Régebben festettük a szobánkat, még kicsik voltunk, 3an laktunk ott, mindenkinek volt külön kis "kuckója"m ezért 3 különböző színt választottunk.Ez már rég volt, idősebbek lettünk:D, és így... nem igazán szeretnénk idegeneket beengedni a szobánkba, mert undorító..kék sárga, és piros színü egy szoba..ilyen szemscés, vagy nem tudom mi a neve ennek a fajta tapétának, alapból fehér, azt festettük le.Már kopik le a festék, szóval most úgy néz ki,hogy különbözpő helyeken fehér foltok vannak..Mit tegyünk, hogy be tudjunk engeni embereket anélkül,hogy minden percben arra gondolnánk,hogy mikor kezd el szakadni a röhögsétől.:) Még annyi,hogy most nem tudjuk leszedetni a tapétákat, meg újat rakatni, meg ilyen nagyobb intézkedéseket tenni..Valami egyszerűbb ötlet??Nagyon jó lenne.:)
2008. nov. 23. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján fűrészporos tapétának tűnik. Ha jól tart a falon, nem akar mindenhol lejönni, akkor azt át lehet festeni olyanra, ami mindenkinek tetszik.

Ha néhány kisebb helyen levállt, azt ragasztó segítségével ki lehet javítani.

2008. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a tapéta,hanem a festék vált le.
2008. nov. 23. 14:54
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem fogja ledobni pl a fehér festéket?Mert így a színest is néhol ledobja,de csak a mi szobánkban.
2008. nov. 23. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, jó lenne tudni milyen festék volt felkenve, ami leválik a tapétáról. Ilyent még ne is láttam. A fűrészporos tapétára általában diszperziós festéket szoktak kenni, és az nem jön le a tapétáról, csak tapétával együtt!

A leírtak alapján úgy tűnik, hogy az eredeti diszperzitre valaki mintha sima méssszel festett volna rá! Ebben az esetben lehetséges, hogy elválik a festés, de akkor erre nem érdemes rákenni semmit, amíg az előző réteget le nem mossátok, mert rövid idő múlva a jelenség megismétlődik! A régi festék leszedése ismereteim szerint nem nagyon megy a tapéta sérülése nélkül.

2008. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jut eszembe: esetleg próbáljátok meg gyökérkefével leszedni azt, ami le akar még jönni, aztán egy mélyalapozóval megerősíteni a maradékot, és úgy egy új színt felkenni.
2008. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igazából fogalmam sincs, hogy mi eza gyökérkefe, meg mélyalapozó vagy mi..azt tudom,hogy nincs most pénz leszedetni a tapétát és újat rakatni..
2008. nov. 23. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyökérkefe= súrolókefe

Mélyalapozó: festékboltban lehet kapni, ott ahová majd a festékért is mész.


Nem voltam egyértelmű. Nem a tapétát, hanem a levállni készülő festéket súrold le.


De mint írtam látatlanban nehéz megitélni, egyszerűbb lenne ha szólnál egy szobafestő havernak, aki megnézi, és elmondja mi a legegyszerűbb megoldás.

2008. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor már csak egy szobafestő haver kell :D
2008. nov. 24. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!