Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Forgószék helyett fotel?

Forgószék helyett fotel?

Figyelt kérdés
Asztali pc elé az íróasztalhoz forgószék helyett egy ilyen Ikeás [link] hajlított fa fotel szerintetek mennyire lenne megfelelő? Beleülve nekem nagyon kényelmes, de hosszútávon nem tudom milyen lenne benne ülni.

2021. febr. 13. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Befér a karfája az asztallap alá? Ha nem, nagyon messze leszel. Amúgy nehezebb behúzni az asztal alá (nincs görgő), szerintem az se jó hogy csak hátradőlve tudsz benne ülni, plusz a magassága sem állítható.
2021. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van ilyesmi fotelünk, és hát... én nem venném meg a helyedben, ha ilyen célra szolgálna. Mármint, fotelként oké, viszont ha asztalnál fogsz ülni, és pl. számítógépezel, vagy írsz valamit papíron, vagy bármit, akkor szerintem is kényelmetlen lesz, hogy csak hátradőlve tudsz benne ülni. Meg most hirtelen nem is találom az oldalon, hogy ez milyen magas, de képről amúgy tökre olyannak tűnik, mint az én fotelem, annyi, hogy az enyémnek a karfája nem ilyen alakú. Mindenesetre az én fotelem elég alacsony, asztalnál nem is lehetne rendesen meg lenni benne, túl alacsony lenne. Meg nem tudom, szerintem keress másmilyen ülőalkalmatosságot. Miért nem jó a forgószék? Vannak olyan jó, kényelmes irodai székek, szerintem azokkal jobban jársz.
2021. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
kényelmesnek tűnik, de nem az hosszú távon.
2021. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 puritan ***** válasza:
100%

Nekem ilyen fotel van az íróasztal előtt:

[link]

Rendkívül kényelmes ezt használom home ofice-ban már közel egy éve.


Azért nem ennyire egyszerű a dolog. A fotel sokkal alacsonyabb mint egy forgószék, nincs kereke, hogy oda húzd magad vele az asztalhoz, és lényegesen nehezebb is. Ezért csináltam egy vékony vas keretet szögvasból, amibe a fotel lábai éppen beleillenek, és szereltem alá négy jó minőségű kereket. Így már fordúl, gurúl, oda megy ahova akarom. Meg egy kicsit magasabb is lett, olyan 5-6 centivel.

Mivel rendszerint hátradöntve használom, még így is kicsit alulról nézem a monitort, de a kényelem megér ennyit.

Az íróasztalt is én csináltam hozzá, úgy van kialakítva, hogy pont beférjen a lábam az asztallap alá, kihúzható egértartóval.

Hátránya is van, ha írni kell, akkor előre kell hajolni, és a hátam nem támaszkodik a támlához.


Tehát az a fotel amit linkeltél, önmagában nem alkalmas íróasztalhoz, számítógépezésre, mert túl mély, és nehezen mozgatható. Másrészt nem fogsz tudni könnyen egerészni, mert az asztal lapját nem fogod felérni.

2021. febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egérhez: láttam elég sok olyan konstrukciót, ahol fotelből gépeznek (de íróasztal nélkül), de ez általában jobb híján megoldás. A billentyűzetet ölbe lehet venni, az egérnek meg csináltak egy kis alátétet, ami a fotel karfájához van rögzítve. Kb ilyesmi, csak házilag:

[link]

2021. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!