Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ezt a nagyon kis szobát, hogy...

Ezt a nagyon kis szobát, hogy lehet praktikusan, berendezni, hogy elférjen benne egy ember?

Figyelt kérdés
[link]
2021. szept. 16. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Egy méretekkel ellátott alaprajz sokat segítene.


Amúgy szerintem be lehet, nézegess többfunkciós és kinyitható bútorokat.


Ki (gyerek, felnőtt) akarná és milyen gyakran használni a szobát.

2021. szept. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Méretek nélkül nehéz bármit mondani, a kép csalóka lehet. Illetve a szoba másik oldalát is látni kéne, főleg azt hogy az ajtó hol van, merre nyílik.


De így "látatlanban":

Hosszú fal mellé galériás ágy, alá mondjuk egy 1 méter széles íróasztal, és egy szintén 1 méter széles szekrény. A maradék helyekre kis polc, szekrény, komód stb.

2021. szept. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egy pont ilyen, ekkora szobában laktam évekig.Nem tudom, hogy lehetett-e volna jobban berendezni, de én úgy csináltam, hogy: bal oldalon végig mennyezetig érő polcrendszer, amiben vannak zárt részek is alul(ide elférnek a hajtogatós ruhák) az ablak alatt olyan íróasztal, aminek a bal oldala a polcra támaszkodik-akkor a polc alsó részét még lehet tárolásra használni- a jobb oldala meg egy önálló kisszekrényre, aminek elhúzós ajtaja van. Jobb oldalon egy ágy- ahhoz, hogy tudj a szobában közlekedni, max 0,9 m. széles ágy jön szóba, ez lehet összecsukható kanapé is, de vigyázz, hogy kinyitva ne legyen több 1,00 méternél. Az ágy lábához még jöhet egy mennyezetig érő polcos elem, vagy egy kis mélységű akasztós szekrény, aminek lehetőleg eltolható ajtaja van.A bútorokat ezzel kb kimaxoltuk. Illetve nekem még volt az ágyam felett a mennyezet közelében egy egy 2 m hosszú polc, ahová virágokat tettem.
2021. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

3-as: honnan tudod, hogy mekkora ez a "pont ilyen, ekkora" szoba????

Mert semmiféle méret nincs megdva, a kép pedig a perspektíva miatt erösen torzított arányokat mutat!

2021. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
talán a szélességet lehet tippelni, ha jól látom 12 laminált parketta van lerakva, tehát kb 2,3m lehet a szélesség
2021. szept. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
5-ös: viszont az ablak alapján nem lehet ilyen széles, mert az ablakok magassága kb 120 cm körül szokott lenni, ehhez arányosan a szélessége kb 100 cm lehet, akkor viszont a szoba szélessége meg max. 150 cm lehetne. (A laminát különbözö szélességekben kapható)
2021. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nincs 230 szélesz a szoba, akkor kb 150 széles lenne az ablak, akkorát meg nem nagyon lehet kapni egy szárnyúban.

Ami egy viszonylag fix pont, az a radiátorcsövek kötésmagassága, ez ugyanis a laminált padlóval ellentétben viszonylag kötött, szabványos méretű. Létezik többféle, de 99,9% hogy 54-60 cm között van. Ez alapján max 170 cm széles a szoba.

2021. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Onnét tudom, hogy ez egyfajta panel.
2021. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2x3 méteres (1-2 centi különbséggel)? A panelok elég tipikusak. Ajtó az abakkal azonos oldalon a faltól van, ugye? Elég szerencsétlen és lehetetlen szoba - been there, done that. 😂

Vagy az ajtó mellé egy keskeny ágyat teszel, vagy az ablak alá tolva egy kinyithatót, ha szélesebb kell (az ajtó mellett kinyitva nem lehetne használni az ajtót). Galériás ágy nem opció, se a belmagasság, se az ajtó, se az ablak nem engedi sajnos. Ha gyerekszoba lesz, talán van elég keskeny szekrényes-asztalos-ágyas kombó, ami befér. De mindenképp olyan ágy legyen, aminek van tárolója vagy alápakolható, minden zug számít.

Az ablak mellett a hosszabb falra elfér egy keskenyebb polc (pl. Ikea kallax) vagy tolóajtós szekrény.

Az ágy mellé a sarokba pedig befér egy kisebb íróasztal (1 méteresről ne is álmodozz 😀), fölé meg az ágy fölé mehetnek polcok.

Ha élhetőbben akarod és megoldható, a szekrényeket felejtsd el, a ruhákat és hasonlókat a szóban kívül tárold.

2021. szept. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez albérleti szoba, vagy valami más? A lakás többi része mekkora? Mert ami a képen látható az gyakorlatilag csak alvásra alkalmas, mindennapi élethez nem.
2021. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!