Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik szín illik a Sárgához?

Melyik szín illik a Sárgához?

Figyelt kérdés

Eloször is bocsánat az írási “stílusomért”,német a billentyuzetem,és nincs rajta hosszú “ö” meg “ü” betu (hogy “é”, “á” meg “í” betu miért van rajta az még nekem is rejtély)


Szóval szeretnék csinálni egy “room makeover”-t mert eléggé monoton/unalmas stílusú most a szobám,amihez az is társul hogy mióta elkezdodött a suli nincs kapacításom rendben tartani,szó szerint II. VH hangulatom van már. Ennek véget akarok vetni.


Eloször is a szobám fala nagyon eros élénk sárga,amit már megbántam de 2 évvel ezelott mikor festettük a sárga szín volt az agymenésem. A falon végig egy ilyen Graffity mintás tapétacsík van (2 évvel ezelott még tetszett). Szobafestés/Nagyobb felújítás most szóba sem jöhet.


Egy “soft aesthetic” stílust szeretném elérni,de tudom hogy élénksárga fallal nehéz lesz…


A színek amik szóba sem jöhetnek mert utálom oket;


-Fekete

-Kék

-Piros bármilyen árnyalatban


Amiket nagyon szeretek;


-FEHÉÉÉR!!!!

-Zöld (foleg Menta/Eukaliptusz)

-Szürke


Bármit ajánlhattok a Piroson/Kéken/Feketén kívül.



2021. okt. 9. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kéket utálod, egyértelműen jól mutatna a Zöld (főleg Menta/Eukaliptusz), amit írtál, hogy kedvelsz.

A szürke, és a fehér sárgával kombinálva nem túl szerencsés, bárha jobban belegondolok, még a szürke sötétebb árnyalata, esetleg bejöhetne.

2021. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszi,megnéztem és a Sárga-Menta összhatás kifejezetten bejön

2021. okt. 9. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha sárga lenne a falam, akkor a barna és zöld jöhetne nálam szóba.

Szeretem az ősz színeit, hangulatát, ebbe az irányba vinném el a dizájnt. Olvastam az utálatodat a piros minden árnyalatáról - én is utálom - de ebbe a hangulatba kifejezetten beleillik egy-egy rozsda-, vagy burgundivörös kiegészítő. (kerámia, párna, képkeret, stb) csak kihangsúlyozza a többi színt.

Eszerint:

[link]

2021. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szavazat a zöldre: mivel a sárga élénk, "izgató" hatású, a zöld a maga megnyugtató erejével jól ellensúlyozná ezt.
2021. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Határozottan zöldet ajánlok, de az erősen sárga falhoz jól menne a fehér is. Ha valóban erősen sárga.
2021. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fehér jól megy a sárgához, ragyogó együtt.

Néhány példa (nem a stílusra, hanem a színre):

[link]

[link]

[link]

+ szürkével kicsit minimalistább, elegánsabb, rendezett:

[link]

[link]

[link]

[link]

+ mentával meg vidámabb:

[link]

[link]

Vagy akár mind a négy szín együtt:

[link]

2021. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!