Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hány évente illik egészségügyi...

Hány évente illik egészségügyi okokból lecserélni a matracot?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell lecserélni amíg nem deformálódik vagy foszlik. Ha mosni nem is mosható, de tisztítható minden matrac. Túl jómódú emberek szokták csinálni, hogy tisztítás helyett inkább újat vesznek néhány évente, mert kisebb erőfeszítés számukra kifizetni egy új matrac árát mint nekiállni takarítani.
2021. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Meg szoktuk fordítani, így egész jó a tartása. Én már takarítottam, kisebb-nagyobb sikerrel, de nem érzem hatékonynak. Most láttam matractisztító hirdetést, háznál nagy nyomásúval kitakarítják - vajon ez jó lehet? 10-12e Ft, ami egy új matrac árához képest nagyon kevés.
2021. febr. 15. 22:01
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Azt vedd hozzá, hogy tiszta lesz, steril. De a magasnyomású akár szét is szedi a szivacsot. Pont atabilitás, a tartás csökken, ahogy belenyomja a vizet és az tépi a szivacsvázat.

7 évente ajánlják a cserét matracgyártók.

2021. febr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogom cserélni, amikor tönkremegy, mondjuk 15 év múlva.

Nem tudom, hogy kinél és mennyire koszolódik, nálunk nem koszos.

Van rajta huzat ami levehető, azt szoktam kimosni.

De ha nem levehető a huzat, akkor lehet rátenni bármilyet és létezik matracvédő is.

Egyébként ha van valakinek lehetősége, akkor érdemes fagyos téli napon kitenni átszellőzni, mert a mínuszok kiölnek minden atkát.

2021. febr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 turbeek1 válasza:
25%
Nem az atka a probléma, hanem az ürüléle. Ha kitesszük hidegre a matracot, akkor elhalt atkák lesznek a matracban, igy nem járunk vele jobban. A nagynyomású takarítás baromság. A megoldás a megtisztítás, ezzel a technológiával 2-3 évente kell kezeleni a matracot, és akkor bármeddig lehet használni, amíg kényelmes.
2021. febr. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 turbeek1 válasza:
Bocs, mélytisztitást akartam irni, csak átirta
2021. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
És mivel lehet egy, matracot mélytisztítani, ha magasnyomásúval nem? Mert erre a porszívó sem alkalmas.
2021. febr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én sem tudom elképzelni, hogy egy rugós, 30 centi vastag matracot hogy máshogy lehetne tisztítani..
2021. febr. 21. 13:22
 9/12 turbeek1 válasza:
Száraz mélytisztitással. Nálam már csinálták. Hihetetlen, hogy mennyi csulát szedtek ki a matracból. Nagyon jó cucc, azóta minden ismerősöm megcsináltatta. Az a baj, ha beirom a cég nevét, törölnek. Annyi, hogy az x-akták cimü sorozathoz hasonlit a nevük, csak nem akta, hanem atka :)
2021. febr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5-7 évente.
2021. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!