Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 2 szoba+ebédlő( étkező)...

2 szoba+ebédlő( étkező) egyben a konyhával nagyságú lakásban 2 felnőtt+3 gyerek gond nélkül kényelmesen, rendezetten elfér?

Figyelt kérdés
Nem amerikai konyha, hanem konyha+konyhaasztal 6 székkel az "ebédlő".
2022. febr. 14. 09:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

#9

Így indítottam: "legszűkösebben,...kompromisszumos"


Maradjunk a realitások talaján!

Nyilván a Kérdezőék nem engedhetnek meg maguknak 5 szobás házat, ezért is született a kérdés.

Amellett nem mindegy a gyerekek kora és nem minden testvérpárra jellemző, hogy marják egymást.


(Érdekes módon, amikor nem az volt a trend, hogy minden gyereknek külön szoba, hanem laktak egy kupacban ahogy tudtak, vagy ahogy az anyagiak megengedték, még sokkal normálisabb emberek nőttek fel, mert nem az anyatejjel szívták magukba az elszigetelődést.)

2022. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A konyhában van hely egy asztalnak is, de inkább 4 személynek.

Az "ebédlőben" csak az asztal van és a székek, tényleg nem fér el ott más,ahogy írta valaki fentebb, bemászni is elég kényelmetlen annak, aki belül ül. Szerintem mikor építhették ez az ebédlő+konyha egy nagy konyha volt, aztán valaki csinálhatott belőle konyha+ebédlőt.


A szobák úgy vannak, hogy gyerek szoba (bár nagy a korkülönbség) és a nappali az a szülői háló is.

Vendég nem jön, mert nem tudom hova ültetni, mert kellemetlen oda ültessem, ahol este alszom. Vagy túlspirázom, ez normális?

2022. febr. 14. 10:26
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#12

Én a 11-es válaszoló vagyok, de erről a lakásról lebeszélnélek.

Ez csak arra jó, hogy fedél legyen a fejetek fölött és ne ázzatok, vagy ha hamarosan tovább tudtok lépni.

3 gyerekre keress normálisabbat, vegyétek igénybe a rájuk járó támogatásokat és keress minimum 3 szobásat!

2022. febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad a gyerekek korát és nemét, de ez így nem fog menni.

Ezt max akkor lépném meg, ha legfeljebb egy évig kellen ott élni, utána tudnátok egy normális méretü másikat venni!

2022. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: fogj egy kockás lapot, rajtold fel a "gyerekszoba" méreteit, jelöld be az ajtó(k) és az ablakok helyét, meg rajzolj bele három ágyat (1 x 2 m), meg három íróasztalt (1 x 0,6 m); mindegyikhez egy széket (0,5 x0,5 m), és egyböl kiderül, hogy ez be sem fér a szobába!
2022. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbáltam a 15-ös ötletét felrajzolni.

Feltételeztem egy 4x4 m-es szobát, ami valószínüleg jóval nagyobb, mint ami a házban lenne, ebbe sikerült két ágyat: az egyiknek emeletesnek kellene lennie, hogy a három gyereknek legyen helye és három asztalt-széket begyötörni és ezzel teljesen tele van a szoba, alig van egy-egy keskeny - kb fél m széles! - ösvény a bútorok között. De akkor még a gyerekek ruhájának, egyéb dolgainak nincs helye, mert még egyetlen egy szekrény sem fér be, nemhogy több, és a megadott értékek alapján a másik szobában sem lenne erre hely!


Szóval ez teljesen elhibázott ötlet, ne is próbáld magad beleélni!

2022. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A bútorok mellett még az utolsó hozzászólásból eszembe jutott az is, hogy a ruháknak, könyveknek, egyéb cuccoknak vajon elég lenne-e ennyi hely?

A nagyok 15 és 13 évesek, a kicsi 3,5. A nagyok inkább elektronikus cuccokal játszanak, a kicsi mindennel még, nincs favorit.

2022. febr. 14. 11:54
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#17

Két kamaszt összezárni egy óvodással egy szobába, azért nem a legjobb ötlet, valljuk be!

Oldjátok meg valahogy emberibb módon - állami támogatások, nagyobb hitel, 20 km-el arrébb költözni/ingázni - mert ez így tényleg csak egy szükségállapot, amire rá fog menni a családotok, mert a gyerekek lelépnek viharsebesen, ahogy tehetik.

2022. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj már bele Kérdező!

Ezek a gyerekek nőni fognak és még az esélyét is megvonod tőlük, hogy a szülőiház biztonságában gyűjtögessenek saját otthonra, mert egy 23, egy 21 éves felnőttnek kellene egy 11 évessel egy szobában kuporognia, ami képtelenség. És még reményük sem lesz rá, hogyha valamelyiknek magánéleti, vagy anyagi gondjai lesznek a felnőtt életében, hazamehessen időlegesen míg összeszedi magát a gyerekszobájába.

Ezt csak akkor akarhatod, ha úgy tervezed, hogy 18 évesen kidobod mindegyiket.

2022. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
5 tagú család úgy élne itt mint a heringek. Élhetetlen ennyi embernek.
2022. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!