Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes matracot venni bele?...

Érdemes matracot venni bele? Elmúlna a lent írt probléma?

Figyelt kérdés

Kinyitható ágynemütartós kanapén alszok már lassan 4 éve. Egy egyszerü szivacs a matraca, ami kb 2 nap után már eldeformálódik, és lóg le az ágyról. ("Összecsukott" állapotban használom általában)

Úgy nyílik maga az ágy, hogy ugye ágynemütartó ki, és akkor mint ahogy a könyv nyílik, úgy megy rá a matrac, rányjtom. Kb 3 naponta ki kell zipzárolnom, hogy a szivacsot tuszkoljam vissza, mert konkrétan lóg lefele, a fal felől meg ilyen 20 centis rés van, mert elmozdult. Ha a szivacsot cserélném rendes matracra, akkor ez a probléma megszünne?

Ilyesmi maga az ágy:

[link]



2023. okt. 16. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a cipzározós részt nem értem.

De ha kicseréled a 2 részes szivacsot olyanra ami csak 1 részből áll, akkor nyilván nem tud a 2 rész egymáson elcsúszni. Nyugodtan vegyél egy jó matracot helyette, tudsz rá olyan venni jóféle huzatot is hogy úgy nézzen ki mintha a kanapénak így lenne része. Vegyél hozzá jó minőségű gumis lepedőt borításnak és a rendes lepedőt annak tetejére rakd alváshoz, vagy varrathatsz rá cipzározható huzatot neked tetsző szövetből és azzal feldobhatod a kanapét!

A mostani szivacsot ne dobd ki! Kicsit húzd előre az ágyat a faltól és tedd be mögé, mint egy falvédőt. Ha meg szükséged lesz a nyitott kanapén a dupla fekhelyre akkor csak kicseréled a két matracot és a vastag megy a szétnyitható helyére a falhoz addig. Én is ezt csináltam a gyerekeim ágyánál amikor új matracot vettünk, a régi megmaradt az ágy mellett és nem volt útban, de ha kellett akkor elő lehetett venni pótágyként.

2023. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A matracot valamilyen módon rögzíteni kell, egyébként (csak gondolom) egy idő után "lemászik" a helyéről, ill. esetleg ferdén fognak a rugók elnyomódni.
2023. okt. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát az a zipzáras rész úgy van, hogy a mozgatható stivacs van benn, amit kinyitáskor lehajtak. Összecsukott állapotban meg ugye azon alszok. Csak nem tudom, a rendes matrac nem kezdene el ugyanúgy lecsúszni, így a huzatával együtt, aztán igy lefele hajlani?

2023. okt. 17. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Ha nem veszel túl magas matracot, akkor nem fog. Mitől tenné?

Ha egy matracot leteszel a földre és úgy alszol rajta akkor sem csúszik sehová. Most az a gondod, hogy a két része van egymáson és ahogy mozogsz úgy a felső és alsó rész egymás miatt mozdul el. Ha csak egy szimpla vékony szivacs lenne az ágyadban akkor az se mozdulna így el, csak az nem lenne elég kényelmes talán.

Ne szivacsot vegyél vastagabbat matracnak, hanem egy rendes matracot. A közeli bútorboltban, Jysk-ben, Ikeá-ban ki is próbálhatod a matracokat, vannak különböző vastagságban, memóriahabba, rugóval vagy simán több rétegű szivaccsal is és találhatsz időnként akciókat amikben az árak is kedvezőbbek. Ne legyen túl puha a matrac bármilyen kecsegtető is a próbakor, az a jobb ha kicsit keményebb. A felső rétege legyen puha.

[link]

2023. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Semmiképp nem szeretnék szivacsot, mert szerintem ugyanúgy elkezdene eldeformálódni, csúszni, lógni, mint a bent lévő. Szerintem legalábbis azért kezd lefele lógni meg csúszni, mert formálódik.

Habszivacs matracokat is ezért lőttem ki. Ilyen félkeményeket néztem, csak abban nem voltam biztos, hogy az majd nem kezd el elmozdulni pár nap után ugyanúgy

2023. okt. 17. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!