Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy rendeznétek be ezt a...

Hogy rendeznétek be ezt a nagyon kicsi konyhát egy 1 szobás lakásban?

Figyelt kérdés

Találtam egy lakást amit szeretnék megvenni, és teljesen felújítani, nagy pozitívum, hogy tégla nem panel és nagyon jó környéken van, hátránya, hogy kisebb mint amit eleve szerettem volna, ennek ellenére kb mindent kitaláltam,de a konyha elrendezésere ötletem sincs. Így nez ki a dolog:


[link]

[link]

[link]


Az lenne a probléma, hogy ahol jelenleg van a hűtő ott ugye van egy kis kivágás a falban ,én oda mindenképp bárpultot szeretnék két kis bárszékkel így az asztal helyetesítve lenne. Hogy oldanátok tovább? a konyha teljesen át lenne alakítva. Nekem két ötlet jutott az eszembe:


1. a mosdó alá beépített kis méretű hűtő (mellette kell a hely oda sütő megy

2. Azt a falban lévő kivágást tovább bontani, bővíteni egy 30-40cmvel és akkor elfér egymás mellett a nagy hűtő és a bárpult is. Hátha ti kreatívabbak vagytok. Kár volt sztem külön rakni a WC-t és a fürdőt előző tulajnak, mert így a konyha lett nagyon gagyi



jan. 25. 19:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A kisméretű hűtőt, pláne mosdó alá én biztos nem választanám. Nem fogsz elférni benne, meg mindig hajolgatni kell.

A 2.lehetőséged egy fokkal jobb, kérdés hogy érdemes -e 30cm-ért ennyi bontási-falazási munkát csinálni. Akarod -e.


A bárpultot el tudnám képzelni valami falra szerelhető lehajtható asztal formájában is, akár a kivágás és a szobaajtó közötti falszakaszra.


Vagy azt is mondhatod, hogy berakod a szobába a hűtőszekrényt. Sok helyen van így, ahol szűkös a tér.

jan. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a lakás amúgy? Mérete, hány szobája van, ami a konyha mellett van az mekkora stb. Hányan költöznétek bele?
jan. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ez a nagy szoba itt látszik az a kivágás is ahol a bárpultot tudom elképzelni. 28nm egyedul
jan. 25. 19:52
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Engem szemből is érdekelne egy kép a konyháról, mert nem egyértelmű, hogy más falra lehet-e terjeszkedni.

Én lehet egy kicsi hűtőt tennék a pult alá (de nem a mosogató alá), egy embernek elég az. A bárpultot meg kitalálnám valahogy úgy, hogy beférjen alá a sütő.

Esetleg tennék egy magas elemet a konyhába és úgy elfér a sütő és a hűtő egymás alatt. De jó lenne látni az egész képet.

jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
jan. 25. 19:53
 6/24 anonim ***** válasza:

#3 Akkor van még másik szoba és mivel nem írtad hányan költöznétek feltételezem, te egyedül.

Azért számít mert akkor nincs szükség két külön szobára hálószobának, lehet a nappali a nagyszoba és van külön hálószoba máshol.

Mivel most is nyitottnak látszik már a fal én teljesen megnyitnám. Nem tennék oda bárpultot, hagynám azt ajtóként átjárónak.

Akkor a konyhában a szembefalnál (ahol most van a mosogató) lehetne egy hűtőszekrény - akár az a nagy is, de egy alacsonyabb jobb lenne, a tetején elférne a mikró. Az ablakos falon meg végig mehetne a konyhaszekrény.

Azt a falat amennyire lehet kiszedném amin most a nyílás van, csak annyit hagynék belőle ami kell feltétlen. Tulajdonképpen a nagyszobából és a konyhából egy nagy étkezős, konyhás nappalit csinálnék. Vagy csak keveset hagynék meg a falból vagy a mostani ajtót zárnám le és ameddig csak lehet kibontatnám a falat a konyha felől.

Akkor a konyhaszekrény benyúlhat a nappaliba is, a hűtő mellett a sarokban egy sima felülettel, mellette lehetne a mosogató és utána elférne a főző rész. ha olyan stílusú szekrényajtókat választasz hozzá akkor illeszkedhet a nappaliba mint bútor, ma már konyhaszekrényeknél is meg tudják oldani, hogy nem konyhának néznek ki és fedett lehet a főzőlap is. Egy kőhatású mosogató pedig szintén elegáns, de nem túl drága megoldás lehet.

Az áttört nyílás mellett lehetne egy normál asztal - vannak nagyon jó kihúzható változatok, amik összecsukva 2 vagy 4 személyesek, de könnyen lehet 6-8 személyesre is bővíteni. Akkor általában kis helyet foglal, de vendégeket is lehet hívni, leültetni mellé ha kell.

A nagyszobában meg a másik oldalon simán berendezheted nappalinak.

Barátaim új lakása volt hasonló étkezős, konyhás nappalival elkészítve új lakásként. Alapterületre kicsi volt a lakás, mégis tudtak benne jól élni mert össze lett rakva a konyha meg a nappali tere és így kisebb össz helyen de sokkal tágasabbnak kinéző lakásban élhettek.

Nem tudom milyen a stílusod, de egy amerikai konyhás nappalinak mondott megoldással lehetne szerintem legjobban megoldani. Mivel a szoba így is nyitott a konyha felé és te is bárpultban gondolkodtál nem egy lezárt konyhában, miért nem nyitod meg inkább rendesen?

Ezeken a linkeken hasonlókat mutatnak:

[link]

[link]

[link]

jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%
Ikeának van ingyenes, egyszerűen használható konyha tervezője.
jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A mosdó alatt megy a lefolyócső. Oda hűtőt berakni igen necces.
jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fölösleges a bárpult, sok helyet elfoglal értelmetlenül.
jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is kibontanám ott a falat és inkább L alakban csinálnám meg a konyhát, plusz a szobába tennék egy étkező asztalt.
jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!