Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szégyellem azt, ahol lakok,...

Szégyellem azt, ahol lakok, mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szégyellem a lakásunk, mert nagyon kicsi, és zsúfolt, egy szoba van berendezve 4 személyre. Maga a ház és az udvar nagy, viszont nincs elég pénz a felújításra, és így nagyon csúnyán néz ki az egész, a kapu, a ház, falak, minden. A barátaim mindig kérdik, hogy miért nem hívom meg magamhoz őket, és próbáltam elmondani, hogy az apám miatt (ez igazából a legnagyobb érvem, nem akarnám, hogy bárki is találkozzon vele), de úgy néz ki, hogy nemsokára egy barátom errefelé jár, és benéz. Ez viszont már nem tudok mit kitalálni, megint nem mondhatom azt, hogy nem vagyok otthon. Félek, hogy el fogja ítélni azt, ahogy élünk, és sajnálni fog, vagy nem tudom. Ha bárki tudna valami megnyugtatót írni, kérem írja le. Köszönöm.

2023. okt. 20. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Költözz el és alakíts ki magadnak jobb életet.
2023. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első, ebben az akadályoz meg, hogy kiskorú vagyok.
2023. okt. 20. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Nem mondhatja valaki csak úgy, hogy benéz hozzád. Nem kell beengedni és kész. Nem alkalmas, pont.
2023. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan mondd el a barátaidnak, hogy szégyelled azokat a körülményeket, amik között laktok. Ha valóban barátaid, akkor meg fogják érteni és tapintatosan fognak viselkedni.
2023. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 1Léna válasza:
100%

Lehet, hogy éppen a körülményeid tettek jó baráttá. Jobban tudod értékelni azt ami neked nincs. Ez tanít meg arra amivel talpon maradhatsz az életben. A változtatásba munkát kell fektetni.

Sok embernek megvan mindene de nem tudja eléggé értékelni.

Szerintem ne titkolóz a barátok előtt. Ha a körülményeid miatt elfordulnának tőled, akkor ők nem igazi barátok. Ha barátok akkor a körülményed láttán jobban fogják értékelni a sajátjukat.

2023. okt. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell elmondania, pont azért, mert szégyelli. Mi felnőttek is sokmindent megtartunk magunknak, nem számoluunk be mindenről a barátainknak, nem így van? Nem kell mindenkit csak úgy beengedni, nem kell meggyónni a dolgainkat senkinek. Másrészt mások is laknak ott, nekik is van beleszólásuk. A vendégeket nem véletlenül HÍVJÁK, és nem csak úgy beállítanak meg bejelentik magukat. A pofátlanságnak is van határa. Kérdező, nem kell megfelelned senkinek, nem kell otthon lenned, nem kell beengedned. Az a privát szférád, és csak azt engedsz be, akit be akarsz.
2023. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!