Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Van abban ráció, hogy a...

Van abban ráció, hogy a nagyobb konyhát könnyebb rendben tartani?

Figyelt kérdés

Oké, hogy mi a kicsi és mi a nagyobb, az relatív.

Nálunk most nagyon kevés a hely, a fiókok, szekrények dugig tele, és nincs mindig időm mindent élére állítva visszailleszteni a sorba. Szóval sokszor vannak egymás hegyén-hátán a dolgok a szekrényben. Van, ami be sem fér a szekrénybe, így állandó helye a pulton van. Úgy gondolom, hogy ha lenne több hely, akkor könnyebb lenne rendben tartani. Vagy nem így van? (Nyártól nagyobb konyhánk lesz, szóval kiderül, csak előre is kíváncsi vagyok, tényleg így lesz-e.)


2011. febr. 15. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valamennyire igaz. De csak akkor,ha használat után mindent azonnal visszaraksz a helyére. Ha nem, akkor a nagyobb konyha nagyobb kupival jár.
2011. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs. Ha rendes vagy, a kicsiben is rendet tartasz, ha rendetlen, a nagyban is rendetlenség lesz.

Az enyém a világ egyik legkisebb konyhája, mégis rend van mindig. Pont azért, mert ha kupi van, nem tudok hol dolgozni. Egyetlen konyhaszekrény van, egyik fele egymedencés mosogató, a másik fele a pult, amin fixen ott van a kávé- és teafőző, de más semmi! Ha ugyanis leteszek két lábast, nincs több hely. Ez kényszerít is a rendrakásra.

Egyébként azon is múlik, mennyire okosan rendezed be. Nálunk pl. a következő a felállás: a mosogató alatti részben vannak a takarítószerek, utántöltők, pótszivacs, stb. A másik oldalon az alsó polcon egy kosárban a krumpli, hagyma, a kosár tetjén a kenyér. Mellettük dobozban a kenyérpirító, meg a turmixgép.

A felső polcon hátul van egy sorozat edény, szigorúan nagyság szerinti sorrandben. Így nem borul ugyanis rá a tányérokra, amik elöl vannak. Négyen lakunk a lakásban, ezért pontosan négy darab lapos-, mély- és kistányér van itt, ezeket használjuk. A szobában az egyik szekrény a "raktár", itt van minden, amit ritkán használunk, pl. a többi tányér. Ha vendégeskedünk vagy ha eltörik egy, innen lehet pótolni. A konyhaszekrényben vannak még a tálcák, vágódeszkák, edényalátétek oldalt. Itt is szigorúan csak annyi, amennyi feltétlen kell (3 tálca, 2 vágódeszka, 2 alátét).

Fölötte fiók, itt is csak az van, ami feltétlen szükséges, 6 evőeszköz mindenféléből, oldalt kések, a habverő rátétei, fenőacél, 2 fakanál.

Felső szekrény nincs, pontosabban egy kicsi van a hűtő fölött. Itt a hűtő tetején tárolunk olyasmiket, hogy tiszta konyharuhák, zacskók, sütőpapír, alufólia, befőttesgumi, stb. Fölötte a szekrényben oldalt a fűszerek, ilyen átlátszó műanyag izékben, amiben pl. a paprikát árulják a tecsóban. Mellette poharak, tálkák, kenyérsütőalkatrészek. Mondanom sem kell, ezekből is csak annyi van kinn, amennyi muszáj.

A tepsiket a sütő fiókjában, a serpenyőket a tepsiben tárolom. A falra van még felakasztva néhány tálalóeszköz, sajtreszelő.

A hátsó falon nem nagyon fér el semmi, ezért oda keskeny polcokat raktam, és ott tárolom az alapanyagokat, befőttesüvegekben. Kicsit kamra jellegű, de nem néz ki rosszul a sok egyforma üveg. És egy csomó mindent leeht így tárolni, kakaó, só, cukor, tészták, liszt, búzadara, kókuszreszelék, stb. Ez azért is van, mert iszonyú ügyetlen vagyok, és ha zacskóból öntök valamit, mindig kiszakad.

Na a lényeg, hogy a többi, ritkán használt dolgot (kenyérsütő, fritőz, római tál...) egy külön szekrényben tárolom, amihez amúgy nehéz hozzáférni, de néha nem gond. És a konyhában mindig csak az és annyi van, amennyi feltétlen kell a napi főzőcskéhez.


Ez két dolgot jelent: egyrészt szellősebben vannak a holmik, másrészt rá vagyok kényszerítve a rendszeres mosogatásra, mert különben nem tudok mit használni :)


Nálam erős ellenpélda anyukám: 40 nm-es konyhája van, nagyobb mint az én egész lakásom, mégis iszonyú a kupi benne. Pedig mi négyen vagyunk, ők emg csak ketten. De egyrészt alapból is rendetlenebb, másrészt nem kényszeríti semi a rendrakásra. Például ha elkezd tésztát csinálni ebéd előtt, simán félbehagyja és a pult másik részén megcsinálja az ebédet, hiszen elfér. Még a vacsora is bőven belefér így. Én ezt nem is tehetem meg, hiszen kicsi a pult. Tehát a kis konyha kényszerít, hogy rendet tartsak :)


huh, hosszú lett, bocsánat. Csak gondoltam, hátha hasznos másnak is, mert ez a kidolgozott rendszer nálam nagyon bevált, és úgy látom, nem sokan csinálják így.

2011. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem konyha, hanem emberfüggő. Nagy konyhában is nagy kupit lehet csinálni!
2011. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Na hát én sem olyasmit hagyok a pulton, mint lábas és társai, de pl. a pulton van a helyük a kávézós dolgoknak (kávé, cukor, tejpor, másik kávé, ízesítő). Egyáltalán nem fér be sehová. Nálunk is úgy van, hogy használati gyakoriság sorrendjében vannak jól és kevésbé jól elérhető helyen a dolgok. Már rájöttünk, hogy néhány plusz polc csodákat tehetne ebben a konyhában, mert még férne, vagy mondjuk olyan papírtöltő-adagoló, mert az is a pulton áll. De már nem akarjuk kilyukasztgatni a falakat így, hogy júliusban elköltözünk. Ajj, azért mégiscsak nagyon várom már a nagy konyhát! :)

2011. febr. 15. 22:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocs harmadik, neked is köszi!
2011. febr. 15. 22:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Ok hogy emberfüggő, de szerintem ha több hely van mindennek, akkor "nagyobb kedvvel" rakod a helyére. Nálam pl. a konyha olyan 10 m2 lehet, nem sok tárolóhelyem van, 1-2 szekrény. A lábasok és a műanyag edényeknél mindig összevisszaság van, mert 2 sorba kell őket tenni, elől és hátul. Mikor elmosogatok, útálom őket berakni hátulra, mert körülményes, előtte ki kell venni amik előle vannak, mert nem férek. Viszont ami előle van annak muszáj ott lennie, mert azokat használom gyakran.

Ha lenne egy tálalószekrényem (ha elférne), akkor abban lenne sok olyan holmi, amiket nagyon ritkán használok és a szép poharak is, meg a sok tányér, ami azért kell, ha valaki jön.

Ja és az is előfordul, hogy ketten vagyunk bent és egymásba bukdácsolunk és inkább otthagyom az edényt az asztalon, mint hogy a páromon keresztülmászva betegyem a szekrénybe.:)Nekem nagyon konyha kellene.

2011. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Két saját példám is van?az előző házamban(hitelből vettem) kis konyha volt:1,80x1.80as,egyik oldalon nagy ablakkal,másik oldalon radiátor,oda nem fért semmi.Adott volt a konyhabútorom,azt egy költöztetéskor kaptam munkadíj gyanánt,csak az nem 1,80as volt,hanem 22as.Így majdnem sarokba sikerült rendezni a konyhát,de mondanom se kell,hogy a hűtő a nappaliban volt(pedig pici,de nem fért el.)

A kupi állandó volt,vagyis mindenhol volt minden.A pulton,a szekrényekben stb.Mert kamra se volt( az egész ház 33 négyzetméter volt)


Mostani házam(ezen nincs hitel,mert az előzőtől meg kellett válni) 98 négyzetméter.A konyha 3x8as.Van hely bőven,de ugyan akkora a konyhabútor,mert hát nem volt pénz nagyobbra.Örültem,hogy a hitel már nincs.Így itt is kupi van,de már jobban el oszlik.Itt egy sorban elfér minden,mégis üresnek tűnik.Szemmel láthatólag jobb a helyzet,mert itt már van egy nagyobb kamra is és legalább a fizetéskor megvett cukor,olaj,liszt,tészta,krumpli nem kell,hogy a szekrényben legyen,mert van helye a kamrában is.Ebből a szempontból nagyon előnyös a nagy konyha.Meg ha lesz másik konyhabútor...Hmm.. na akkor maga lesz a tökély!

2011. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, kisebb konyha, kisebb kupi.

Ahogy egy már korábbi hozzászóló írta. Kénytelen rendet tartani az ember, mert különben nem tud semmit sem csinálni a konyhában.

Nekem is csak egy mosogató nagyságú pultrész van a konyhai munkákra.

Nem is konyhám van, hanem főzőfülkém. Viszont szerencsére az előző lakó a fal minden négyzetcentiméterét kihasználta a konyhaszekrény kialakítására.

Én speciel imádom, hogy egyet lépek, és már be is jártam a konyhámat. Szó szerint:) Így legalább a főzési idő nem nő amiatt, hogy egy csomót szaladgálok a konyhában ide-oda.

Mindamellet kicsi konyha, kicsi takarítandó felület.:)

2011. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöööm! Én is épp erre gondoltam, hogy az ember kedve is más egy nagyobb konyhában, illetve nem kell mindent egymásra és egymás mögé pakolni - ez nagy segítség!

Engem az kifejezetten idegesít, hogy mindent egyhelyben állva elérek a konyhában, mert ez azt jelenti, hogy egyszemélyes. Nem lehet pl. a kukához férni, ha valaki épp a mosogatóban matat, vagy nem jöhet ki hozzám a gyerek, mert azonnal a lábam alatt van... Rossz érzés a konyhában lenni (az ablaka ráadásul a függőfolyosóra néz, így csak lámpafénynél lehet ott tevékenykedni), így pakolászni sincs ott soha kedvem.

2011. febr. 17. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Véleményem szerint egy konyhánál nem a méret az elsődleges. 10 évig laktunk egy használtan vett házban, ahol 18-20 nm-es volt a konyha, ez szolgált étkezőként is és volt egy 6-8 nm kamra is. Készen vett olcsó konyhaszekrények, soha semminek nem volt helye, oda-vissza szaladgáltam, mire a tiszta edény elrakodtam, beleszédültem. 2 hete költöztünk be az új házunkba, ahol 9 nm a konyha, nincsen kamra, de van egy külön étkező. Viszont hetekig terveztem a konyhabútort, hogy tényleg jó legyen. És tényleg jó. Minden kézre esik, mindennek van helye kényelmesen. Véleményes szerint a jó konyha kulcsa a jól funkcionáló, jól átgondolt, praktikus berendezés.

2011. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!