Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakásfelújítás mennyibe kerül?

Lakásfelújítás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy ilyen lakást:

[link]


Ilyenné felújítani:

[link]


Mekkora összeg lenne?

Most csak a lakás állapotát nézzétek, legyen mondjuk 35m2.


Köszönöm!


2011. júl. 3. 13:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

huu, hát nekem is vannak sztorijaim :)


mi még régen vettük a lakásomat, mert akkor épp volt pénz, nagyon jó elosztású, tuti helyen van, csak akkor nagyon gyatrán nézett ki. ennek ellenére kivette pár igénytelen egyetemista, akiknek az volt a lényeg, h legyen hol aludniuk. jó pár évig tettük félre a lakbért, hogy legyen pénzünk kipofozni.

iszonyat jó élmény volt megtervezni a konyhabútort, válogatni a csempék közt. egyik nap eljöttem, és segítettem tapétázni a srácoknak, napokat végigdumáltam a burkolóval, lestem hogyan dolgozik.


aztán amikor kész lett végre, akkor a szavam is elállt, olyan szép lett. pont, amilyenre terveztem. nem szívesen vennék olyan lakást, amit nem kell felújítani, mert hiába szép a kék csempe, ha nekem a zöld az álmom. a vadiújat meg nincs szíve az embernek szétverni.


emlékszem, már ki voltam borulva egyszer, annyira lassan haladt a dolog. a nappaliban a puszta beton volt a földön, középre odastócolva a laminált padló, leültem rá, és bőgve elkezdtem sörözni és dohányozni, h ez már sosem lesz kész :)


de kész lett, és imádom!


bő 2 millába fájt az 50nm-es lakás, de nem bántuk, mert nem éheztünk miatta vagy hasonlók :) vezetékek cseréje, full új fürdő, konyha, abban a bútor.

a szobabútort és sok más dolgot örököltem vagy a lánykori szobámból hoztam, és később még vettünk pár új cuccot is.

2011. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Chiky ***** válasza:
100%

Ha még tart a munka, vagy még tervezitek a lakásfelújítást, biztos, hogy nagy előny, ha van energiátok saját magatok megtalálni a megfelelő anyagokat, színeket, bútorokat stb. Sokat lehet spórolni, ha sokmindent magatok csináltok. Nem mindenhez kell szakember! Gondolok itt pl a festésre...gond nélkül ti is meg tudjátok oldani és csak a fanztátokra van bízva, hogy visztek bele pl diszítést a festésbe, tapétázásba, burkolásba. stb.

Ajánlom ezt a fickót, jó ötleteket ad és a filmjei is érhetőek, használhatóak: [link]

A youtubon is vannak filmjei, abból is lehet tanulni, ellesni technikákat!

2011. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!