Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Rábízhatok-e konzolokra egy...

Rábízhatok-e konzolokra egy 100 literes akváriumot?

Figyelt kérdés
Nyár végén szeretném beszerezni, de inkább felkészülök...jobbára teljesen át fogjuk rendezni a szobámat, ennek részét fogja képezni egy nagyobb akvárium a halaimnak. Nem akarok neki külön nagy bútort mert így is fogunk egy keveset költeni és azt is szeretném, ha egy magasságban lenne a sarokasztalommal, ebből kiindulva én egy L alakú konzolokkal ( valami hasonlókkal [link] ) alátámasztott polcon kezdtem gondolkodni, csak aztán elgondolkoztam rajta hogy ez jó 110-130 kiló is lehet - kb 90 liter víz, az alján persze kavics meg egyéb díszítések, ja meg esetleg ha valamit épp rárakok...szóval a max terhelhetőségét én olyan 150-170 kilóra szeretném rakni, úgy hiszem ez még biztonságos. Meg lehetne ezt oldani? Deszkából kb milyen vastagra lenne szükség, milyen anyagból?
2009. ápr. 13. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem a deszka a lényeg (ha sűrűn rakod a konzolokat egy papírlapon is megáll) hanem a falad minősége. Annak kell megtartania a csavarokat, amik a konzolokat rögzítik. Mindenképp a falnak megfelelő és a lehető leghosszab dübelt és csavart használd, és a kapható leghosszabban felfekvő konzolt.
2009. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát egyetértek hogy a fal nagyon számít!főleg ha ilyen nagy súlyt akarsz felpakolni.de a konzol is lényeg és szerintem ha nem acélbetonbol rakták a szobád falát akkor joppan jársz egy egyszerűbb asztallal vagy vmilyen bútorral, polcal...biztos kitudnátok használni....
2009. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!