Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan hívják azt a bojlert...

Hogyan hívják azt a bojlert amit a központi fűtésre lehet kötni?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltam: központi fűtéses bojler, meg kombinált bojler, de sehogy nem adta ki, mindig gázbojlert és elektromost ad ki!

Tehát olyan kellene amit a szalmabálás kazánomra lehet rákötni, vagy akármilyen vegyes tüzelésű kazánra!


2011. nov. 4. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vízátfolyásost próbáld meg, nekem ilyenem van mint gázbojler, ezzel fűtök meg a meleg vizem is ezzel van.
2011. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bojler az IVÓVIZ-et melegít fel,... a fűtési rendszerben lévő víz nem alkalmas ivásra.


Ami neked kell az a hőcserélő tartály azaz puffer tartály.


A bojlerbe bejövő ivóvíz a puffertartályon keresztül átfolyva melegebb lesz (akár +30C fokkal) mint 13-15C fokos sima hideg csapvíz,így kevesebb ideig megy a cekász a bojlerben és kevesebb áramot fogyasztasz el annak félfűtésére.

2011. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ööö, azt hiszem nem értettél meg rendesen, nekem olyan bojlerre lenne szükségem, amiben van egy spirális cső amiben a fűtésben található víz áramlik, és akörül a spirális cső körül van az a víz amit fel kell melegíteni azaz az ivóvíz, hasonló elképzelésben ugyan amit te írtál, csak ebben nincs egyáltalán cekász, az egész vizet a kazánról melegítenénk fel!!

Tehát olyan elven, mintha a cekász lenn a cső és a kazán vize áramlana!!

2011. nov. 5. 17:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez létezik ,csak pont fordítva vannak a dolgok. :D


A puffertartály egy nagy hőszigetelt kb 200L-1000L tartály,és ebben tárolódik a fűtési melegvíz,és a hőt ebbe a tartályban tároljuk (a nagymennyiségű vízben),ami származhat szolár,kazán,vízteres kandallóból,gázkonvektor stb

Egy réz spirál cső van benne ,és az ezen ezen keresztül érkező ivóvíz felmelegedik.

Tehát nem a nagy tartályban lévő víz megy a csapokra,hanem a benne lévő spirálban lévő ivóvízé.

2011. nov. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy az elektromos normál bojlerre akkor is szükség van,mert a puffertartályban lévő víz hőmérséklete ingadozik ,és egy olyan -20C téli estén a fűtésre megy a hőenergia nagyja része,és akkor nem lesz elég a meleg a ....melegvíz hőmérséklete. Tehát az elektromos rásegítésnek ott kell lennie,hogy meg tudj fürdeni a leghidegebb estéken is a +45 fokos víz rendelkezésre álljon.
2011. nov. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés, értem köszönöm szépen a kisegítő tartalmas válaszokat! :D
2011. nov. 6. 19:47
 7/8 sanya_ válasza:
100%
Indirekt fűtésű bojlernek nevezik. A Hajdú bojlerek közül van ilyen. IDE 120 N;IDE 100 N.Ez a típusa neki. Van benne egy villamos fűtésszál,mint a hagyományos bojlerekben,és van benne egy csőspirál amit a központi fűtésre köthetsz. Egyébként én is ilyet használok.
2011. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló abszolut rátapintott a lényegre amit keresek!! Köszönöm szépen, így már elboldogulok "indirekt"!! :D
2011. nov. 27. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!