Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hozzáértők segítségét kérem!...

Hozzáértők segítségét kérem! Hogyan készítsek polcokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavasszal szeretném a szobám felújítani (panellakás-félszoba) Rengeteg ruhám-cipőm-táskám van és egyre nagyobb gondot okoz az elhelyezése. Mivel téglalap alakú a szoba,az egyik rövidebb felébe szeretnék olyan polcokat készíteni,hogy végülis egy gardrób szoba és nappali kinézete is legyen. Kérdés: honnan tudok a legolcsóbban hozzájutni ilyen lapokhoz és milyen árban. Illetve van egy régi szekrényem,szét lehet-e ezt szedni,mert annak a lapjai tökéletesek lennének hozzá. És ha igen,hogyan kezdjek hozzá? Hozzáteszem lakberendező-dekoratőrként végeztem. 22/L

Köszi a segítséget!


2012. febr. 2. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én fatelepen vettem fenyődeszkákat, ott helyben méretre is vágták, abból csinált apukám a szomszéddal összefogva könyvespolcot nekem. Ez kb. 10 éve volt, akkor volt a 12 db 30 x 120 cm-es deszka 12000 Ft. Kicsit megcsiszolták, natúrlakkal bekenték, és annyi. Vagy ha nem igazi fát akarsz, bútorkészítő iparosoknál bútorlapot is rendelhetsz minden méretben, színben.
2012. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ágh Ferenc ***** válasza:
A szekrény szétszedéséhez kellene tudni, hogy milyen módszerrel rakták össze, enyvezett,csapolva, csavarokkal?... Ezt ki lehet deríteni a találkozó élek körül vannak e csavarok, vagy teljesen "láthatatlan" az illesztés. Az ajtókat nyilván valamilyen zsanér tartja, amit nem túl nehéz leszerelni.Ezután pofára kellene fordítani és a hátlapot leszedni, ami valószínüleg megint csak egyszerű szerszámokkal sikerül. Ha ragasztva van akkor nehezebb a helyzet, de mindenestre az alját és a tetejét kellene lebontani! Ha a polcok kiszedhetők, akkor természetesen ki kell szedni azokat. Ezután már könnyen kideríthető az illesztés, mert a szekrény könnyen eldeformálható egy kicsit mint egy trapéz és láthatóvá válnak az illesztési helyek. Meg kell próbálni kézzel megütni hátha enged a ragasztás, ha nem megy, akkor kalapács, de mindenképpen valamilyen puhább alátéttel(lécdarab) védeni az ütés helyét, így már meg kell, hogy adja magát! Ha megvannak a különálló lapok, akkor ki kell találni, mire elég az anyag! Több lapszabászat vállalja, hogy hozott anyagot is méretre vág, persze drágábban, mintha tőlük vennénk az anyagot, de ez még nem vészes és profi minőséget kapunk. Innét már kézügyesség kérdése az összerakás!
2012. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!